Sağlık Haberleri

Et Beni Nasıl Yok Edilir? Et Beninden Kurtulma Yolları

Et Beni Nasıl Yok Edilir? Et Beninden Kurtulma Yolları

 

Et beni zararsız olsa da pek çok kişi için rahatsız edici olabiliyor. Özellikle yüz bölgesinde çıkan et benleri estetik açıdan sevilmeyen bir durum olduğu için et beninden kurtulma yöntemleri araştırılmaktadır.

Et beni için lazer tedavisi, dondurma tedavisi ve ameliyatlar mevcuttur. Fakat et benini yaktırmak istemeyen kimseler ya da ameliyat ettirmek istemeyen kimseler Et beni nasıl yok edilir et beninden kurtulma yolları, hakkında detaylı bilgilere sahip olmak ister. Sizin de et beni gibi estetik sorunlarınız varsa yazımızı sonuna kadar okuyabilir, et benlerinizden kurtulabilirsiniz.

Et Beninden Kurtulmak İçin Doğal Yöntemler

Et beninden kurtulmak için pek çok doğal yöntem mevcuttur. Burada önemli olan istikrarlı bir şekilde doğal yöntemleri uygulamanız olacaktır. Bir süre sonra bırakmak yerine et beniniz düşene kadar vereceğimiz yöntemleri uygulamanız tavsiye edilir.

Elma sirkesi; et beni tedavisi elma sirkesi en iyi çözümlerden biridir. Bir pamuğun üzerine 10 damla kadar elma sirkesi dökün ve her gün aynı benin üzerine elma sirkesini uygulayın. Kısa süre sonra et beninizden eser kalmayacaktır. Elma sirkesi asidik bir yapıda olduğu için et benini düşürecektir.

Sarımsak; sarımsak hem et benini hem de siğilleri düşüren en iyi yollardan biridir. Bunun için yapmanız gerekenler ise; bir diş sarımsağı iyice ezin, içine bir tane ezilmiş karanfil ekleyin. Et benin üzerine bu karışımı sürün ve bant ile kapatın. Yaklaşık üç gün sonra t beni kararıp düşecektir.

Hindistan cevizi yağı; Hindistan cevizi yağı cilt sağlığı için kullanılan en yayğın yağlardan biridir. Burada yapmanız gerekenler ise;

  • 6 – 7 damla Hindistan cevizi yağı,
  • 2 – 3 damla kekik yağı

Tüm bu yağları karıştırıp, bir kulak çöpü yardımı ile et beninizin üzerine uygulayın. Gün içinde sürekli olarak uyguladığınızda kısa süre içinde et benleriniz düşüp yok olacaktır.

Limon; asidik bir yapıya sahip olan limon kısa sürede et benlerin düşmesine yardımcı olacaktır. Yüzünüzü bir miktar yaksa da çok kısa bir zamanda et benini düşürecektir. Bir damla limon suyunu et beninizin üzerine uygulayın. Gün içinde 5 – 6 defa uyguladığınızda et beni düşecektir.

Muz kabuğu; muz kabuğu cilt güzelliği için kullanılan bir doğal üründür. İçindeki maddeler sayesinde et benlerinizden kurtulabilirsiniz. Gece yatmadan önce bir miktar muz kabuğunu et beninizin üzerine bantlayın. Sabah kalktığınızda çıkarabilirsiniz. Her gece bu işlemi uygulamanız  tavsiye edilir.

Et beni için doğal yöntemlerin yanında et beni spreyi de kullanabilirsiniz. Fakat sprey kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız önerilir. Eğer spreyin içinde cildinizde alerjik reaksiyona neden olan bir etmen maddesi varsa kesinlikle kullanılması tavsiye edilmez. Et beni aldırmakta bir çözüm önerisi olacaktır. Cildiye doktorunuza danışarak et benlerinizi aldırabilirsiniz.

 

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu