Şifalı Bitkiler

İncir Zeytinyağı Kürü Nasıl Yapılır

 

İncir ve zeytin yağı ülkemizde bolca bulunan en güzel doğal ürünlerden biridir. Bu nedenle her iki ürünün de düzenli bir şekilde tüketilmesi gerekmektedir. Özellikle tarihin en eski dönemlerinde bu yana kullanılan bu tarif, yine gündeme oturmayı başarmıştır. Bu nedenle pek çok kişi için adeta bir merak konusudur. Başta kalp hastalıkları, kanser hastalıkları ve cilt sorunları için bu kürü uygulamanız tavsiye edilir.

İncir Zeytinyağı Kürü Nasıl Yapılır?

İncir zeytinyağı kürünü kullanmak isteyen kişiler için incir zeytinyağı kürü nasıl yapılır? Sorusu sorulmaktadır. Bu kürü yapmak ve kullanmak oldukça kolaydır. İşte kürün tarifi;

  • İlk olarak bu kür için cam bir kavanoz kullanmanız tavsiye edilir.
  • Cam kavanozun içine 3 yemek kaşığı doğal zeytinyağı eklenir.
  • 2 adet inciri ince ince dilimledikten sonra zeytin yağının bulunduğu kavanoza ekleyebilirsiniz.
  • Yaklaşık olarak bir gün bekletildikten sonra her gün bir dilim incir olmak kaydı ile tüketimi yapılabilir.
  • İncir kürünü aç karnına tükettiğinizde daha fazla etkisini görmeniz mümkün olacaktır.
  • Her yediğiniz incir parçasının yerine yedikten sonra yenisini eklemeniz gerekiyor.
  • Bu tarifi düzenli olarak bir ay boyunca tüketmeniz her türlü hastalığınızın önüne geçecektir.

İncir Zeytinyağı Kürünün Faydaları Nelerdir?

İncir zeytinyağı kürünün faydaları saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Ama bazı hastalıklarda daha fazla etkiye sahiptir. Özellikle kanser hastalığında oldukça büyük öneme sahiptir. Dolayısı ile düzenli bir şekilde kullanılması son derece avantajlı olacaktır.

  • İncir zeytin yağı kürü vücuttaki hasarlı hücrelerin tedavi edilmesini sağlar.

Bilindiği üzere hasarlı hücreler, zamanla vücutta tahribata neden olur ve kanser hastalığına kadar pek çok hastalığa sebebiyet verir. Eğer kanser hastalığına karşı vücudunuzu korumak isterseniz ve tümör oluşumunu durdurmak isterseniz mutlaka günlük olarak düzenli bir şekilde incir zeytinyağı kürünü denemeniz tavsiye edilir.

  • Bağırsaklarda oluşan her türlü hastalığa karşı koruma sağlar.

İncirin içinde bulunan yüksek lif oranı sayesinde, bağırsaklarda biriken toksinleri, bağırsak parazitlerini ve yine zehirli maddeleri atabilirsiniz. Ayrıca incirin içerdiği lif oranı ve zeytinyağının yumuşatıcı etkisi ile kronik kabızlık sorununu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

  • Cilt sağlığı için önemli bir yere sahiptir.

İncir zeytinyağı kürü ile cildinizin ihtiyacı olan gerekli vitamin ve mineralleri bu kür sayesinde cildinize verebilirsiniz. Özellikle kürün içerdiği e vitamini sayesinde, cilt üzerinde meydana gelen kırışıklıkları giderebilir ve cildin daha ışıl ışıl görünmesini sağlayabilirsiz. Ayrıca cilt üzerinde oluşan mantar ve sedef gibi hastalıklarla da başa çıkabilirsiniz.

İncir zeytinyağı kürünü günlük olarak düzenli bir şekilde kullanmanız gerekiyor. Ayrıca gereğinden fazla kullanmak vücutta istenmeyen etkilere sahip olacaktır. Bu nedenle günlük sadece bir dilim incir ve zeytinyağı kürü kullanmanız gerekmektedir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu