Sağlık Haberleri

Basen Ve Uyluk Bölgesini Eritme Yöntemleri

Basen Ve Uyluk Bölgesini Eritme Yöntemleri

 

Basen ve uyluk bölgesi diğer bölgelere göre daha az hareket ettiği için buralarda yağ birikimi daha fazla olmaktadır. Dolayısı ile vücut orantısı istemeden de olsa bozulur. Ancak bazı diyet listeleri sayesinde ve bir takım egzersizler sayesinde basen ve uyluk bölgesinde yaşanan kilo sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Çok kolay bir şekilde yapacağınız basen ve uyluk bölgesini eritme yöntemleri sayesinde artık istediğiniz kıyafetinizi rahatlıkla giyebilirsiniz. Ancak bu bölgelerden kilo vermek biraz daha zor ve zaman aldığı için mutlaka düzenli bir şekilde diyet ve egzersiz hareketlerinizi yapmaya devam etmeniz gerekmektedir.

Basen Bölgesi Nasıl Eritilir?

Basenlerde yağ birikmesi sonucunda,  hem hareketlerinizde kısıntılar yaşayabilirsiniz hem de kıyafetlerinizi özgürce seçemeyebilirsiniz. Özellikle kadınlar tarafından daha çok şikayet edilen bu durumdan kurtulmak ise sanıldığı kadar zor değildir. Basen Bölgesi Nasıl Eritilir? Sorusunun yanıtına bakacak olursak;

Düzenli yürüyüş yapmak; gün içinde bir saat veya yarım saatlik yürüyüşler yaparak basen bölgenizde biriken yağlardan kurtulabilirsiniz. Ancak yürüyüş yaparken, tek bir tempoda değil, ilk olarak yavaş tempoda ve daha sonra hızlı tempoda yürüyüş yapmalısınız. Bu sayede daha kısa sürede basen ve uyluk bölgesindeki yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Fakat yürüyüş yapmaya vaktiniz yok ise günlük yaşamınızda araç kullanmayı biraz ertelemeniz ve gideceğiniz yere yaya gitmeniz tavsiye edilir.

Bisiklet kullanmak; bisiklet kullanmanın en iyi yanı basen ve uyluk bölgesini çalıştırmasıdır. Yani düzenli bir şekilde bisiklet sürdüğünüz takdirde hem basen bölgenizdeki hem de uyluk bölgenizdeki kaslarınız daha iyi çalışacaktır. Dolayısı ile daha rahat kilo verebilirsiniz.

Gün içinde bol su tüketimi yapmak; eğer gün içinde iki litre su içerseniz, hem daha sağlıklı bir vücuda kavuşabilirsiniz hem de basen bölgenizdeki kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Özelikle basen bölgesinde kiloların yanında selülit sorunları olan kişiler için su içmek son derece önemli bir detaydır.

Düzenli egzersiz yapmak; eğer basen ve uyluk bölgesindeki kaslarınızı çalıştıracak olursanız, daha rahat ve daha kolay bir şekilde o bölgedeki yağlarınıza son verebilirsiniz. Burada yapmanız gereken ise bacaklarınızı bükmeden yere eğilmek olacaktır. Önceleri basen ve dış uyluk bölgesinde hafif bir acı hissedebilirsiniz. Ama birkaç kere yaptıktan sonra artık hiç acı hissetmeyeceksiniz.

Yeşil çay tüketimi; bölgesel kilo verme denince akla ilk gelen doğal ürünlerden bir tanesi yeşil çaydır. Gerek karın bölgesi kilolar için gerekse basen ve uyluk bölgesi kilolar için harika yöntemlerden biri günlük iki fincan yeşil çay içmek olacaktır. Elbette sadece yeşil çay içerek kilo vermeniz mümkün değildir. Bu nedenle egzersizlerinizi ve yürüyüşlerinizi asla aksatmamanız gerekir.

Tüm bunların yanında yağlı şekerli ve hazır gıda tüketiminden kesinlikle kaçınmanız önerilir. Yani tamamen sağlıklı beslenmeyi kendinize alışkanlık haline getirdiğinizde daha kolay bir şekilde bölgesel kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu