Güzellik Sırları

Doğal Yollarla Kırışıklık Giderme Yöntemleri

Doğal Yollarla Kırışıklık Giderme Yöntemleri

Doğal Yollarla Kırışıklık Giderme Yöntemleri

Kadınların yüz ve çevresinde yaşadığı en ciddi sorunlardan biri de kırışıklık gibi cildin istenmedik bir şekilde görünmesine neden olan problemlerdir. Ancak doğal yollarla kırışıklık giderme yöntemleri sayesinde var olan kırışıklık ve çizgileri ortadan kaldırmak ve daha genç bir cilt yapısına sahip olmak mümkündür.

Üzüm Çekirdeği Yağı ile Kırışıklık Giderme

Cilt üzerinde meydana gelen çizgiler ve kırışıklıklar estetik yöntemler ile tedavi edilebildiği gibi sonuçları kanıtlanmış birtakım doğal yöntemler sayesinde de çözüme ulaştırılabilmektedir. Doğal yollarla kırışıklık giderme konusunda karşımıza çıkan ilk yöntemlerden biri ise üzüm çekirdeği yağıdır. Besleyici ve nemlendirici etkisi sayesinde genç bir görünüm elde etmek isteyen kadınlar için oldukça etkili bir bitkisel yağdır. Ayrıca göz çevresinde gösterdiği etkileri ile sık kullanılan doğal yağlardan biridir.

Hindistan Cevizi Yağı ile Kırışıklıkları Azaltma

Hindistan cevizi yağı kırışıklıkları azaltmasının yanında oluşmasının da önüne geçer. Cildin kurumasını önleyen yağ, nemlendirici etkisi ile cildin her an yumuşak kalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda günlük olarak kullanılırsa sadece bir hafta içerisinde mükemmel sonuçlar elde etmek mümkündür.

Yoğurt ile Kırışıklıkları Yok Etme

Yoğurt genel yapısı gereği pek çok konuda faydalı olan gıdalardan biridir. Bu nedenle siz de yoğurt ile yüzünüzde bulunan kırışıkları gidermek istiyorsanız; yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir;

  • Öncelikle yüzünüzü güzelce yıkayın ve bunun ardından hafif dokunuşlar ile kurulayın.
  • Daha sonra bir yemek kaşığı kadar yoğurdu, yarım çay kaşığı portakal suyunu, bir yemek kaşığı kadar balı ve çeyrek fincan dilimlenmiş haldeki muzu bir kap içerisinde iyice karıştırın.
  • Tüm malzemeler homojen bir şekilde karıştıktan sonra karışımı yüzünüze uygulayın ve 15 dakika kadar yüzünüzde bekletin.
  • Yeteri kadar bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayarak kurulayın. Karışım cildinizde buluna kırışıklıkların kısa sürede yok olmasına yardımcı olacaktır.
Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu