Güzellik Sırları

Saç Boyası Nasıl Akıtılır? Saç Boyasını Akıtmak İçin Bitkisel Çözümler

Saç Boyası Nasıl Akıtılır? Saç Boyasını Akıtmak İçin Bitkisel Çözümler

 

Pek çok kadın beyazlarını kapatmak veya görünümünü değiştirmek amacıyla kimyasal boyalarla saçlarını boyarlar. Bazen yanlış seçim sonucunda bazense değişiklik istedikleri için saçlarındaki boyayı akıtmak isterler. Bazense yakışacağını düşündükleri rengi elde edemezler. Saç boyasını akıtmanın pek çok yolu vardır. Bu sayede elde edilen boyadan kurtulmak mümkün. Doğal yöntemlerle de saç boyasından kurtulduğunu bildiren pek çok kişi bulunur.

Saç Boyasını Akıtmada Kullanılabilecek Yöntemler

Karbonat Kullanarak Saç Boyası Akıtma

Saç boyasını akıtmak için kullanılacak en doğal ve pratik olan yöntemlerden birisi karbonatlı gerçekleştirilen işlemdir. Ayrıca bir işlem gerektirmeyen karbonat duş esnasında kullanacağınız şampuana 1-2 çay kaşığı eklenerek saça uygulanmalı ve saçta 10 ila 15 dakika bekletilmelidir. Bu işlem saçları sertleştirebilir lakin denemeye değer, oldukça pratik ve doğal yöntemlerden birisidir.

Limon Suyu Kullanarak Saç Boyası Akıtma

Limon asidik özelliğiyle bilinir ve renk açıcı özelliği vardır. Bu özelliğinden hareketle limonlu suyla saçlar yıkanmalı ve durulanmadan yarım saat saçlarda bekletilmelidir. Haftada 1 veya 2 kez istenilen sonuç elde edilene kadar kullanılmalıdır.

Papatya Suyu İle Saç Boyası Akıtma

Çoğu insan papatya suyunun açıcı özelliği olduğunu bilir lakin genelde doğal saçta kullanırlar. Oysa papatyayı demleyip bir kaba boşaltmak ve hali hazırda sıcak olarak bulunan papatya suyuna saçları girdirerek bir süre saçların o suda bekletilmesi gerekir. Uyguladığınızda hemen farkı göreceksiniz.

Beyaz Sabun İle Saç Boyası Akıtma

Saç Boyası akıtmada en çok kullanılan yöntemlerden birisi de şüphesiz beyaz sabundur. Saçlarınızı duşta önce beyaz sabunla yıkarsınız saçlarınızdaki boyanın aktığını görebilirsiniz.  Beyaz sabun bazı saçlarda beyaz kalmakta ve yağlı bir his bırakır. Bu durumu yaşamamak için ise önce beyaz sabunla saçları yıkamak, sonra gündelik şampuanınızı kullanarak en son saç kremi uygulayarak son vermeniz yeterlidir.

C Vitamini Kullanarak Saç Boyası Akıtmak

C vitamini tabletleri ezilerek şampuana katılır ve saça uygulanır.  Tüm saça uygulandıktan sonra 20-25 dakika beklenir ve durulanır. Gördüğünüz üzere saç boyasını akıtmak için birçok uygulama mevcuttur.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu