Güzellik Sırları

İki Aşamalı Cilt Temizliği Nedir?

İki Aşamalı Cilt Temizliği Nedir?

Hepimiz için cildimiz çok önemlidir. Cildimizin güzel olması için elimizden gelen her bakımı yaparız. Ancak cildimize bakım yapmadan önce güzelce gün içinde cildimizde biriken yağı ve kiri temizlememiz gerekir. Bunun içinde genelde tek ve cildimize uygun temizleyiciler kullanırız. Birde kullandığımız bu temizleyiciler yanında temizleme yöntemleri de vardır. İşte bu yöntemlerden biride iki aşamadan oluşan cilt temizliği yöntemidir.

Peki, iki aşamalı cilt temizliği nedir? Bu temizliği yaparken neler kullanılır? Çift aşamalı cilt temizliği yaparken nelere dikkat edilmeli? Tüm detaylar yazımızda…

Çift Aşamalı Yüz Temizliği Nedir?

Cilt Temizliği yaparken cildimize uygun jeli ve ürünü seçmek önemlidir. Eğer cildimize uygun temizleme ürününü seçmezsek, çeşitli lekeler ile karşı karşıya kalabiliriz.

Çift Aşamalı Yüz Temizliği: iki farklı jelin birbiri ardına kullanılmasıdır. Bu jellerin baz şekilleri birbirinden farklıdır. Peki, tek aşamalı cilt temizliği yeterli değil mi? Yeterli gibi görünüyor ancak yeterli değildir. Çünkü cildimizde biriken kir maddelerinin kimi su bazlı temizleme jeli çıkarken, kimini yağ bazlı temizleme jeli çıkarmaktadır. Çift aşamalı cilt temizliği yapılırken ilk önce yağ bazlı temizleme jeli kullanılmalı, daha sonra su bazlı temizleme jeli kullanılmalıdır. Yağ bazlı temizleyiciler içinde bulundurdukları maddeler sayesinde aknelerin tedavisinde yardımcı olur. Su bazlı cilt temizliği için su bazlı jel almaya gerek yok çünkü zaten yüz temizleme ürünlerinin birçoğu su bazlıdır. O yüzden bu ürünleri bulmak daha kolaydır.

Çift Aşamalı Cilt Temizliğinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Çift aşamalı cilt temizliği sırasında kullanılacağımız jellerin bizim için uygun olup olmadığına dikkat etmeliyiz. Ayrıca bu jellerin PH değerlerine dikkat etmeliyiz. Çünkü cildimizdeki PH değeri dengesi önemlidir. Cildimizde kullanacağımız jellerin, PH değerlerinde önemlidir çünkü kullandığımız jel cildimizin PH değerini azaltıp artırabilir.

Bu durumda cildimizde çeşitli sorunlara neden olabilir. Bu yüzden kullanacağımız jelin bazı kadar ph değerinde bizim için çok önemlidir. Cildimizi jellerle temizledikten sonra istediğimiz cilde sahip olmak istiyorsak, mutlaka cilt temizliğini yaptıktan sonra, cildimize uygun nemlendirici ve ürünlerle cilt bakımımızı tamamlamamız gerekir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu