Sağlık Haberleri

Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir

Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir

 

Hareketsiz yaşamın ve sağlıksız gıdaların vücuda verdiği tahribatlardan biri de karaciğer yağlanmasıdır. Karaciğer yağlanması, başta masum bir hastalık gibi görünse de aslında ilerleyen zamanlarda vücut üzerinde daha pek çok hastalık ve problemlere neden olabilir. İşte tam bu sebepten dolayı iyi bir beslenme alışkanlığına sahip olmanız gerekir. Daha sonra ise mutlaka karaciğer yağlanması için doğal gıdalardan destek almanız şarttır. Eğer karaciğer yağlanması gibi sorunlarınız varsa yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Karaciğer Yağlanmasının Belirtileri Nelerdir?

Karaciğer yağlanması, belli başlı bir takım belirtileri ve vücutsal sorunları beraberinde getirir. Karaciğer yağlanması belirtileri ise;

  • Yeme isteğinin olmaması ve iştah kaybı,
  • Ciltte sivilce ve akne gibi çeşitli sorunlar,
  • Kronik yorgunluk ve halsizlik,
  • Karın şişmesi ve hazımsızlık sorunu,
  • Ciltte ve gözlerde çeşitli sararmalar,
  • Bacaklarda ve kollarda ödem oluşması,

Karaciğer Yağlanmasının Nedenleri

Karaciğer yağlanmasının nedenleri daha çok düzensiz ve dengesiz beslenmeden kaynaklı görülmektedir. Özellikle çok fazla şekerli gıdaların tüketilmesi, yağlı ve işlenmiş ürünlerin gün içinde sıkça ulanılması, hareketsiz yaşam ve az su içme gibi durumlardan dolayı ortaya çıkmaktadır.

Karaciğeri Temizleyen Doğal Gıdalar Nelerdir?

Karaciğer yağlanması temizleyen yiyecekler, daha çok antioksidan değeri bakımından zengin olan doğal ürünlerdir. Özellikle koyu yeşil yaprakların tüketimini yaparak karaciğer yağlanmasının ve diğer iç organların yağlanmasını önleyebilirsiniz. İşte karaciğer yağlanması için kullanılabilecek doğal ürünler.

Yeşil çay; antioksidan değeri yüksek olan yeşil çay ile daha kısa ve kolay bir şekilde karaciğer yağlanmasının önüne geçebilirsiniz. Daha çok kilo vermek isteyen kişilerin diyet listesinde yer alan yeşil çay aynı zamanda karaciğer sağlığı için de harika alternatiflerden biridir.

Limon; c vitamini bakımından zengin olan limon karaciğer yağlanması için kullanılabilir. Özellikle gün içinde iki kez limon tükettiğinizde karaciğeriniz kısa sürede eski sağlığına kavuşacaktır. Özellikle sabah kalktığınızda bir bardak suyun içine yarım limon sıkıp, içebilirsiniz. Yine aynı şekilde yatmadan önce bir bardak suyun içine yine yarım limon sıkıp tüketip içtiğinizde daha sağlıklı bir yaşam tarzına kavuşabilirsiniz.

Toz zerdeçal; eğer karaciğer yağlanması yoğun bir şekilde görülüyorsa o halde toz zerdeçal kullanımı yapabilirsiniz. Bir bardak suyun içine bir miktar toz zerdeçal ekleyip, karıştırdıktan sonra bu karışımı her gün karaciğer yağlanması için kullanabilirsiniz.

Elma sirkesi; evde yapılan doğal elma sirkesi vücudun her sorunu için harika bir alternatiftir. Günlü bir yemek kaşığı elma sirkesi tükettiğinizde artık, karaciğer yağlanması sorununuz ortadan kalkacaktır.

Badem ve granül kahve; karaciğer yağlanmasında kavrulmamış badem tüketimi yaparak sorununuzu ortadan kaldırabilirsiniz. Yine buna ek olarak, günlük bir iki fincan granül kahve tüketerek de harika bir şekilde karaciğer yağlanmasını engellemeniz mümkün olacaktır. Ayrıca günde iki adet acı badem tüketimi yapmak ta karaciğer yağlanması için iyi bir tedavi edici yöntemdir.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu