Güzellik Sırları

Ankara Yüz dolgusu nasıl yapılır ve ne kadar sürer?

Ankara Yüz dolgusu nasıl yapılır ve ne kadar sürer?

 

Zamanla çeşitli nedenlere bağlı olarak ciltte, yüzde bazı deformasyonlar ortaya çıkar. Bu deformasyonlar, ciltte yorgun ve mutsuz bir ifade oluşmasına neden olur. Her iki durum da istenilen durumlar değillerdir. Bu sebeple insanların söz konusu iki durumdan kurtulmak, ifadelerini düzeltmek için arayışa girmeleri muhtemeldir. Girilen bu arayış sonucunda bulunan en etkili yöntem ise yüz dolgusu adı verilen yöntemdir. İşte yüz dolgusu Ankara ile ilgili Dr. Buket Yıldırım’a yöneltilen sorular!

Yüz Dolgusu Nedir?

Yüz dolgusu, yüzde var olan yorgun ifadenin, yıllar içerisinde ve yavaş yavaş ortaya çıkan sarkmaların ve estetik görünüme uymayan unsurların düzeltilmesi amacı ile gerçekleştirilen ve bu bağlamda cildin daha genç bir ifadeye kavuşmasını sağlayan bir yöntemdir.

Yüz dolgusu işleminin en basit tanımı ile ciltte var olan ve çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan boşlukları doldurmak olduğunu söylemek mümkündür. Bu bağlamda kırışıklık tedavisi ile yüz dolgusu işlemlerinin birbirlerine karıştırılmamasında fayda vardır. Çünkü kırışıklık tedavisi, botoks aracılığı ile gerçekleştirilen bir işlemdir. Yüz dolgusu ise ciltteki boşlukların doldurulmasını sağlayan, bu doldurma işlemini de çeşitli dolgu maddeleri veya doğrudan kişinin kendi yağı ile gerçekleştiren bir işlemdir.

Yüz dolgusu nasıl yapılır ve ne kadar sürer?

Yüz dolgusu işlemi, temel itibari ile uzun süren ve içerisinde yoğun miktarda zahmet gerektiren unsur barındıran bir işlem değildir. bu bağlamda yüz dolgusu yapılırken izlenmesi gereken adımlar aşağıda verildiği gibidir.

  • Cilt dolgusu Ankara üzerine araştırma yapan kişilerin de bileceği üzere her aşamanın ilk adımı muayenedir. Yani kişinin herhangi bir muayene yapılmadan işlemlere tabi tutulması mümkün değildir. Bu, hangi bölgeye ne kadar sıvı gerektirdiği, enjekte edilecek sıvının hangi özellikler barındırması gerektirdiği gibi bilgileri kararlaştırmak açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle muayene aşaması oldukça önemlidir. Muayene aşamasında ciltte bazı işaretlemeler yapılmakta, işlem bu doğrultuda gerçekleştirilmektedir.
  • İşlem uygulanmaya başlanmadan önce, işlem görecek olan bölgenin antibakteriyel özellikte maddeler ile temizlenmesi gereklidir. Aksi durumda iltihaplanma görülmesi ihtimali vardır. Bu da istenilen bir durum değildir.
  • Gerekli temizlenme işlemi yapıldıktan sonra cilde anestezi uygulaması yapılır. Anestezi uygulaması, karşılaşılması, hissedilmesi muhtemel olan ağrıları azaltmak içindir.
  • Anestezi yapıldıktan sonra işlem uygulanmaya başlanır. İşlem esnasında tek bir bölgeye ve tek seferde sıvı enjeksiyonu yapılmaz. Bu, iyileştirilmesi hedeflenen kusurlu bölgenin daha kusurlu bir yapıya bürünmesine neden olur.

Yukarıda verilmiş olunan aşamaların tamamı 15 ila 60 dakika kadar sürer. İşlemin uzunluğu, işlem gerçekleştirilecek olan bölgenin deformasyon boyutuna bağlı olarak değişir.

Yüz Dolgusu Sonrası Süreç

Yüz dolgusu yaptırmak isteyen ve bu bağlamda “Yüz dolgusu Ankara” üzerine araştırma yapan kişilerin merak ettiği belki de en önemli unsur, işlem sonrası süreçtir. Yüz dolgusu yaptıran kişilerin işlem sonrasında günlük hayatlarına dönmesinde herhangi bir sakınca yoktur. Ancak şu da bilinmelidir ki, işlem sonrası ufak tefek kızarıklıkların ve morlukların görülmesi muhtemeldir. Ancak bu kızarıklık, morluk ve şişkinliklerin uzun süreli olmadığı da bilinmelidir. İşlem zaten kesik veya dikiş barındırmadığı için ortaya çıkan şişlik ve kızarıklıklar, birkaç saat ya da en fazla birkaç gün içerisinde kendiliğinden yok olacaklardır. Bunların var oluş sürelerini kısaltmak için ise soğuk kompres uygulamasının gerçekleştirilmesi mümkündür.

Yüz Dolgusu Fiyatları

Yüz dolgusu fiyatları için belirgin ve sabit bir fiyat söylemek mümkün değildir. En doğru fiyatlandırma, Dr. Buket Yıldırım tarafından gerekli muayene yapıldıktan sonra hastanın kendisine verilecektir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu