Diyet Önerileri

Diyet Yapmadan Kilo Vermek

Diyet Yapmadan Kilo Vermek

Diyet olmadan kilo vermek biraz imkansız gibi görünüyor ama bazı içecekler ve yiyecekler, diyet yapmanıza gerek kalmadan da kilo vermenize yardım edebiliyor. Şu ana kadar tecrübe edilmiş en etkili kilo verdiren ve yağ yakmanızı sağlayan yiyecek ve içeceklerle kilo sorunlarınız bitecek. Bu yiyecek ve içeceklerin tabi ki sağlıklı olması  da şart. Ayrıca çok hızlı kilo vermek; safra kesesini yağ kristalleri ile dolduracağından dolayı önerilmez.

 

 

Fazla kilolarınızı hızla vermek yerine, kendinizi zorlamadan önereceğimiz içeceklerle verebilirsiniz. Buradaki amaç sağlıklı olarak zayıflamak ve kilo vermek… Bu içeceklerin başında meşhur faydaları ile bilinen elma sirkesi geliyor. Elma sirkesi hızlı kilo vermenize yardımcı olabilir. Asidik bir madde olan elma sirkesini bir bardak su içine damlatıp sabahları kahvaltı öncesinde içmeniz çok yararlı olabilir.  Bu sirke suyu vücuttan toksin maddelerin atılımını da sağlar. Besinleri daha hızlı sindirmenizi sağlar. Asit –baz PH dengesini düzenler. İkinci sihirli içeceğimiz kemik suyudur.

En şifalı içeceklerden biri olan kemik suyu içildiğinde, yağlarınız ateşe tutulmuş mum gibi erimeye başlar. İçeriğinde bolca amino asit barındıran kemik suyu kasların yıkımını da önler. Bir başka faydası ise kilo verenlerin en çok ihtiyaç duyduğu metabolizmanın hızlı çalışmasıdır. Bir diğer gıda ise kırmızı biber. Kırmızı biber kilo vermek isteyenlere çok yararlı olabilir. Ancak mide ve basur şikayetleriniz varsa kırmızı biber tüketmek yarardan çok zarar verebilir. Kırmızı biber enerji verir ama kalori vermez. Vücut belli bir ısıya gelmeden, yağ yakmaz biber ise vücudun ısısını arttırır. Bu yönde kilo vermeye yardımcıdır diyebiliriz. Meksika Ciha Tohumları az bulunur tohumlardır ve kilo vermek isteyenlerin besin programında bulundurması gereken besinlerdendir.

 

Kırmızı et de kilo verme konusunda bir çok uzmanın kutuplaşmasına neden oluyor. Halen bazı uzmanlar kırmızı etin protein sağladığını ve vücuda gerekli besini verdiğini, vücudun ise proteini ilk safhada yakmadığını ve vücutta biriken karbonhidratları ve yağları öncelikli olarak harcadığını savunuyor. Vücut enerjiye ihtiyaç duyar. Metabolizmamız, çalışırken de enerji harcar. Bu enerjiyi karbon hidratlardan değil de proteinlerden alırsak, vücutta depolanmış karbonhidratları yakılmaya başlanır.  Bir diğer meyvemiz ise greyfuttur. Greyfurt şekeri parçalama özelliğine sahip çok ilginç bir turunçgildir. Mutlaka kahvaltılarınızda bir bardak greyfurt suyu bulundurmanız kilo vermek için önerilir.

 

Yeşil sebzeler ve sebze çorbaları da kilo vermek için önerilen besinler arasındadır. Hem tok tutarlar hem de az kalori barındırdıkları için, vücudun depodan harcamasını sağlarlar. Vücut bir şey yemese de hiçbir harekette bulunmasa da belli bir kalori yakmaya odaklıdır. Hiç hareket etmeden duran bir insan bile günde en az 1000 kalori yakar. Bu kişi 1000 kalori altında besin aldığında kilo verir.  Daha önceki yazılarımızda da kalori yakan besinler içecekler arasında yeşil çayın önemine değinmiştik. Yeşil çay hızla kilo yakmanızı sağlayan çok değerli bir çaydır, şekersiz içilmesi gerekir. Günde 3 kez yemeklerden hemen sonra şekersiz yeşil çay tüketenlerin, tüketmeyenlere oranla ayda 5 kg daha fazla verdiği görülmüştür.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu