Güzellik Sırları

Bacakları Jiletle Alırken Yapılan Hatalar

Bacakları Jiletle Alırken Yapılan Hatalar

 

Jilet yardımıyla tüyler nasıl alınır? Jiletle alınan tüyler sertleşir mi? Jilet kullanarak bacak traşı yaparken nelere dikkat edilmeli? İşte jilet kullanımında yapılan hatalar ve istenmeyen tüylerden kurtulmanın ipuçları.

Tüyleri jiletle almak çok iyi bir fikir görünmese de çoğu kadın hayatının bir döneminde jilet kullanmak zorunda kalmıştır.

Neden Bacak Tüylerini Almak İçin Jilet Tercih Ediliyor?

Bu sorunun bilinen cevabı en zamansız anlarda çok kısa bir çözüm yolu olması. Kendimiz istemesek dahi uygulamak zorunda kaldığımız pek çok anımız olmuştur. Bir başka nedeni ise ağda ve epilasyon gibi tüy alma yöntemleri arasında en acısız olanıdır. (tabi dikkatli olmazsanız ve keserseniz büyük bir acı ile karşılaşabilirsiniz.) diğer tüy alma yöntemlerinin alamadığı tüm tüyleri alma yeteneğine sahiptir ve onlara göre çok daha ucuzdur.

Tüyler Jiletle Alındığında Sertleşme ve Kalınlaşma Yapar Mı?

Aslında bu konu biraz size ve tüy yapınıza bağlı. Bir takım şanslılar var ki tüyleri jiletle alınsa dahi kıllar kalınlaşmaz ve sakal gibi batmaz. Şanssız grup ise jilet sonrası tüyleri kalın, sert adeta erkeklerin sakalları gibi olanlardan oluşuyor. Çoğu kişi bu şanssız grubun içinde yer aldığı için jiletle bacak tüylerini almak tüyleri sertleştirip, kalınlaştırabilir gibi genel bir tespit ortaya çıkmıştır.

Jilet İle Tüyler Nasıl Alınmalıdır? Bacakları Jiletle Alırken Yaptığımız Hatalar Nelerdir?

Konu yumuşak ve pürüzsüz bacaklara sahip olmaksa bacak tüylerinizi jilet ile alırken çok dikkatli olmalı ve şimdi sayacağımız yapılan hataları kesinlikle tekrarlamamak gerekir.

Bacaklarınızdaki tüylere jilet uygulaması yaptıktan sonra elinizi gezdirdiğinizde oluşan ipeksi yumuşaklık oldukça şahanedir. Ancak yapılan bazı hatalı uygulamalar ile bacaklarınızı jilet ile tıraş yaptıktan sonra kırmızı noktalar ve yanma hissi ortaya çıkabilir. Bu tarz bir durumla karşılaştığınızda bacaklarınızı ortaya çıkaracak bir kıyafet giyemez ve bir daha jilet kullanmaya tövbe edersiniz.

Bacakları Jiletle Almayı Duşa Girer Girmez Yapmak

Yumuşatılmayan tüylerin alınması oldukça zor olacaktır. Bu yüzden duşa girdiğinizde duş esnasında oluşacak buhar ve suyun etkisiyle tüyleriniz yumuşayarak daha kolay alınır hale gelecektir. Bacaklarınızı duşa girer girmez tıraş etmek yerine duşun en sonunda bu işlemi yapmayı tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Aynı Jileti Defalarca Kullanmak

Bu durumu birçoğumuz fazlasıyla yapıyoruz aslında. Ama kesinlikle yapılmaması gereken çok yanlış bir durumdur. Özellikle tek kullanımlık jiletleri asla bir kereden fazla kullanmamak gerekir. Satın alırken dikkatli olunmalıdır. Bunun dışında kullanılıp atılabilir jiletleri de 4-5 defadan daha falza kullanmamak gerekir.

Sadece Su İle Tıraş Etmek

İşiniz ne kadar acele olursa olsun bacaklarınızı sadece su ile tıraş etmekten uzak durun. İyi bir tıraş kremi kullanmanız cildinizi tıraşa uygun hale getirecektir. Bu8nun yanında cildinizin ihtiyacı olan nemi sağlayarak tahrişi ve çizikleri de önleyecektir.

Yanlış Teknik Kullanımı

Yukarıda saydıklarımızın yanı sıra önemli olan bir diğer nokta ise doğru bir teknik uygulamaktır. Bunun için;

İşlem sırasında sürekli aynı alanı tıraş etmekten kaçının. Bunu yaparsanız cildiniz daha fazla tahriş olacaktır.

Bacağınızı tıraş ederken bir ürperti hissederseniz bunun geçmesi için biraz bekleyin. Çünkü ürperti sırasında oluşan kılların çıkış yaptığı tümsek hale gelen deriyi kesme ihtimaliniz çok yüksektir.

Eğer cildinizi doğru bir şekilde hazırlayıp, doğru ürünleri kullanırsanız jilet ile çok rahat tüylerinizi alabilirsiniz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu