Diyet Önerileri

Diyetteyim Ne Yiyebilirim?

Diyetteyim Ne Yiyebilirim?

 

Diyetteyim ne yiyebilirim sorusu diyet yapan hemen hemen herkesin merak ettiği bir durumdur. Diyet yapan kişilere genel olarak yememesi gereken besinler söylenir. Ancak neleri yemesi gerektiği hakkında herhangi bir bilgi verilmez. Öncelikle diyet yaparken kahvaltıda beyaz peyniri ve ekmeği tüketmeye devam etmeniz gerekir. Ekmek tüketirken beyaz ekmek değil esmer ekmek tüketmeniz gerekir. Diyete başlandığı zaman ekmeği kesmek büyük bir hatadır. Esmer ekmek tüketmeye devam edilmelidir. Aynı zamanda kahvaltı da beyaz peynirin tüketilmesi de oldukça önemlidir. Kahvaltıda kesinlikte yenilmesi gereken ürünlerden birisi de yumurtadır. Yumurtanın her gün olmasa bile gün aşırı tüketilmesi gerekir. Bu besin diyet için oldukça önemli bir besindir. Diyet yiyecekleri arasında kahvaltıda tüketilmesi gereken diğer besinlerde yeşilliklerdir. Domates, salatalık ve yeşilliklerin kesinlikle tüketilmesi gerekir. Bu sayede daha az kalori ile vücudunuzun ihtiyacı olan bütün besinleri ve vitaminleri almış olursunuz.

Diyet Sırasında Tüketilebilecek Olan Sıvılar Nelerdir?

Diyetteyken korkularak tüketilen ürünler arasında sıvılarda yerini alır. Kesinlikle tüketilmesi gereken sıvıların başında su gelmektedir. Günlük olarak vücudunuz için yeterli olan su miktarının tüketilmesi gerekir. Aksi halde vücudunuz yeterli suyu almayacak ve ortaya bazı problemler çıkmaya başlayacaktır. Su ile diğer sıvıların aynı olmadığının da unutulmaması gerekir. Tüketilmesi gereken sıvılardan birisi de ayrandır. Herhangi bir zararının olmaması nedeni ile ayran tüketmek en doğru seçenektir. Sıvı olarak yiyebileceğiniz bir diğer besinde çorba olur. Ancak çorbanın çeşidi oldukça önemlidir. Diyet sırasında daha az bir kaloriye sahip olan sebze çorbasının tüketilmesi gerekir. Diyet sırasında hem keyifle içeceğiniz hem de size kilo vermeniz için yardımcı olacak bir diğer sıvı çeşidi de Türk kahvesidir. Türk kahvesinin ara öğün de tüketilmesi gerekir.

Diyette Yenilebilecek Atıştırmalıklar Nelerdir?

Diyet atıştırmalıkları oldukça önemli bir yer tutar. Özellikle kadınların bir vazgeçilmezi olan çikolatanın diyette tüketilmesi mümkündür. Ancak bitter çikolata tüketilmelidir. Bitter çikolatanın atıştırmalık olarak ara öğün de tüketilmesi durumunda açlığın bastırılmasına yardımcı olur. Diyet sırasında tüketilebilecek olan bir diğer atıştırmalıkta meyvelerdir. Meyvelerin arasında tüketilmesi gereken en önemli besin muz olur. Meyveler sayesinde gerekli olan şeker doğru bir şekilde tüketilmiş olur. Atıştırmalık olarak tüketebileceğiniz bir diğer üründe galeta olur. Galetanın sağlıklı bir şekilde tüketilmesi mümkündür. Herhangi bir soruna neden olmaz. Acıkıldığı zaman tüketilmesi durumunda açlığın yatışmasına yardımcı olur. Diyet sırasında ara öğünde atıştırmalık olarak tüketilebilecek olan bir diğer besinde kuru meyveler olur. Bir ya da iki avuç kuru meyve oldukça sağlıklı bir atıştırmalıktır.

Yemeklerde Hangi Besinler Yenilmelidir?

Sebze yemeklerinin kesinlikle tüketilmesi gerekir. Bunun nedeni ise sebze yemeklerinin kişiyi doyurma durumunun oldukça yüksek olmasıdır. Ancak fazla abartmadan tüketilmesi gerekir. Sebze yemeklerinin etsiz ve az pişmiş olacak şekilde tüketilmesi gerekir. Yemeklerin yanında pirinç pilavı yerine bulgur pilavının tüketilmesi gerekir. Özellikle akşam yemekleri için yağsız kıymadan yapılmış ve az yağda ya da ızgara da pişirilmiş olan bir köftenin tüketilmesi gerekir. Bu besinlerin öğle yemeğinde ya da akşam yemeğinde tüketilmesi durumunda herhangi bir sorun yoktur. Kişinin doyması ancak çok abartmadan besinleri tüketmesi gerekiyor.

Yemeklerin Yanında Neler Yenmelidir?

Yemeklerin yanında ayran tüketilebileceği gibi aynı zaman da yoğurtta tüketilebilmektedir. Özellikle akşam yemeklerinin yanında bir kâse yoğurdun kesinlikle tüketilmesi gerekmektedir. Kahvaltı da tüketilmesinin iyi olduğu gibi yeşilliklerin akşam yemeğinde de tüketilmesi oldukça doğru bir tercihtir. Akşam yemeği sırasında salatanın kesinlikle tüketilmesi gerekir. Salatanın az yağlı ve zeytinyağı ile yapılması gerekir. Diyet sırasında bir tek sabah kahvaltısında ya da akşam yemeğinde değil ara öğün olarak da salata tüketmek oldukça doğru bir tercihtir. İstenildiği kadar tüketilebilir. Salatanın diyet sırasında kişilere herhangi bir zararı olmaz. Aksine oldukça doğru bir besin olmaktadır. Bu nedenle bol miktarda tüketilebilir.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu