Diyet Önerileri

Kekik Suyu İle Zayıflama

Kekik Suyu İle Zayıflama

 

Kilo sorunları olan kişiler için pek çok zayıflama teknikleri mevcuttur. Elbette herkes daha hızlı ve kolay bir şekilde kilo vermek ister. Bu durumda da mutlaka doğal ürünlerden ve bitkisel ürünlerden faydalanmak gerekir. Özellikle hem diyet yaparak hem de gerekli egzersizler yaparak kilo vermek isterseniz, buna ek olarak kekik suyu gibi bitkisel ürünlerden faydalanabilirsiniz. Özellikle uzmanların ve diyetisyenlerin kilo sorunu olan kişilere kekik suyu kullanması önerilir. Çünkü kekik suyu hem vücutta oluşan kilolara karşı hem de bölgesel yağlanmalara karşı etkili olduğu gözlemlenmiştir. Üstelik gün içinde diyet nedeni ile yorgun ve halsiz kişilere de enerji vermektedir. Kilo vermek  isteyen kişiler için bu yazımızda kekik suyu ile zayıflama yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Kekik Suyu İle Nasıl Zayıflanır?

1 ayda 7 kilo verdiren kekik suyu pek çok kişinin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Dolayısı ile kekik suyu ile nasıl zayıflanır? Gibi sorular sıkça sorulmaktadır. Esasen kekik suyu tek başına zayıflamaya bir etki göstermez. Kekik suyuna ek olarak, düzenli spor ve bir takım diyet listelerinin de hazırlanması gerekmektedir. Ancak bu sayede kekik suyu ile daha kolay ve daha hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Diyet liselerine destek olarak görülen kekik suyu, vücuttaki yağların enerjiye çevrilmesine yardımcı olur. Böylece başta bölgesel anlamda zayıflamaya katkı sağlar.

 

Kekik Suyu Ne Zaman İçilmeli?

Eğer kekik suyu ile zayıflamak isterseniz mutlaka kekik suyu ne zaman içilmeli sorusunun yanıtını bilmenizde fayda vardır. Çünkü bu tür bitkisel zayıflama yöntemlerinde kullanılacak ürünlerin doğru bir şekilde vücuda alınması gerekir. Aksi halde bitkisel ürünlerin vücuda verdiği faydalar azalır. Kekik suyu ne zaman içilmeli sorusunun yanıtına bakacak olursak; kekik suyu sabah aç karnına bir bardak olacak şekilde içilmelidir. Kekik suyunu içtikten yaklaşık yarım saat veya bir saat sonra artık kahvaltılarınızı yapabilirsiniz. Tok karnına içmemeye özen göstermeniz gerekmektedir. Ayrıca kekik suyu biraz acımsı bir tat yapısına sahiptir. Eğer sabah aç karnına içemiyorsanız, o halde gece yatmadan önce kekik suyunu içebilirsiniz.

Kekik Suyunun Faydaları Nelerdir?

  • Kekik suyunun faydaları; daha çok metabolizmayı hızlandırma yönündedir. Düzenli bir şekilde tüketilen kekik suyu ile daha güçlü bir metabolizma yapısına kavuşabilirsiniz.
  • Ödem attırıcı ve toksin temizleyici özelliğe sahiptir. Eğer el ve ayaklarınıza şişlikler varsa mutlaka aç karnına bir fincan kekik suyu içmeniz önerilir.
  • Hazmı kolaylaştırır. Hazım kolaylaştığı için vücut daha aktif bir şekilde çalışır ve daha kolay bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Kekik Suyu Nasıl Yapılır?

Kekik suyu yapmak için ilk olarak 2 su bardağı suyu kaynatıp, içine 1 yemek kaşığı kekik eklemeniz  gerekir. Birkaç saniye kadar kaynattıktan sonra ılımaya bırakıp, içebilirsiniz.

 

 

 

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu