Güzellik Sırları

Vitaminlerin Güzelliğe Etkisi

Vitaminlerin Güzelliğe Etkisi

Güzellik ve cilt bakımı konusunda dikkat edilmesi gereken konulardan biri de şüphesiz doğru beslenmedir. Beslenmenin en önemli ayağını vitaminler ve mineraller oluşturur. Vitaminlerin sağlıklı beslenmede rolü çok büyüktür. Elbette güzel görünmek için yeterli vitamin almak da önemlidir. Vitaminlerinin her birinin ayrı bir fonksiyonu var.

A vitamini cilt bakımı konusunda önemli bir vitamindir. Çatlaklıkları kapatır, sivilcelere iyi gelir. Cildimizdeki bozuklukları onarır ve cildimize  pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Kozmetik sanayinin çok sık kullandığı güzellik uzmanı bir vitamindir. Tek başına kullanılması sakıncalıdır. Tek başına kullanılırsa cildi soyup tahrip edebilir. Belli oranlarda kozmetik ürünlerde diğer bileşiklerle birlikte bir kompleks halinde sunulur.

E vitamini cildi besler, serbest radikallerin tahribatını önler. Yaşlanmayı geciktirir. Saç dökülmesini önler. Hücrelerin yenilenmesini sağlar. Cilt rengini doğal haline getirir. Cildi onarır ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Kozmetik sanayinin çok sık kullandığı güzellik uzmanı bir vitamindir.

C vitamini kozmetik sanayinde kullanılan önemli bir vitamindir. Cilt lekelerini yok eder. Saçların daha çabuk uzamasına yardım eder. Sivilcelerle mücadele etmenin en doğal yoludur. B3 vitamini oluşan cilt lekelerinin yok edilmesinde kullanılan en yararlı vitamindir. Bir diğer adı Niacindir.

B5 vitamini iyi bir yara kapatıcıdır. Çatlakları kapatır, gözeneklerin açılmasını önler, kaş bakımı ve kirpiklerin dolgunlaşmasında etkilidir. K vitamini ise ciltte oluşan kızarıklıkları önlemenin en iyi yoludur.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu