Yaşam Tarzı

En Güzel Tatil Bölgeleri

En Güzel Tatil Bölgeleri

Biriyle birlikte olmak, sevilmek ve sevildiğini hissetmek çok güzel bir duygu olduğu gibi gerçekten kişinin sevdiği kişiyle tatile çıkması da oldukça güzel bir histir. Onunla özel anlar yaşamak, beraber güzel bir akşam yemeği yemek, havuza ya da denize girmek, partilere gitmek, kayak yapmak, hazırlanıp dolaşmak gibi birçok romantik aktivite mevcuttur.

Peki En Güzel Yer Neresi?

En güzel yerin kavramı oldukça geniştir. Kimi kış tatilini severken kimi yaz tatilini sever. Öyleyse iki tatil sever için de bir öneri yapalım.

Yaz Tatili 

Yaz tatili için elbette en çok sevilen yer Ege Bölgesi’dir. İzmir, Muğla, Kuşadası gibi birçok güzel şehirde tatil yapacak muhteşem ortamlar mevcuttur. Kimi ister otele gider kimi bir pansiyonda kalır. Kimi ise karavanıyla tüm Ege’yi gezerek tüm her şeyinden yararlanır. Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı olan Ölüdeniz tatil yapmak için oldukça güzel yerlerden biridir. İzmir’in Çeşme ilçesinin güzelliği de ayrı olduğu gibi tatil yapmak için ayrı bir seçenekler arasına girebilir. Muğla’nın diğer bir ilçesi olan Datça’da tatil yapmak için oldukça güzel bir yerdir. En güzel restoranlar, balıklar olduğu gibi konaklayacak yerler de mevcuttur.

Kış Tatili

Yaz tatili sevenler olduğu gibi elbette kış tatili de sevenler var. Artık kış geldiği için en sık gidilen yerler arasında Nevşehir, Kapadokya baş sıraları çekmekte. Bolu, Abant’ta aynı şekilde tercih edilen muhteşem manzaraya sahip bir kış tatili seçenekleri arasında gelir. Kar seven, kayak yapmayı ve sucuk ekmek yemeği sevenlerin özellikle tercih ettiği yerler arasında Uludağ gelir. Bursa’ya kış tatilinin merkezi denebilir.

Aynı şekilde Sakarya’nın da muhteşem doğal güzellikleri mevcuttur. Bu şehirler hepsi birbirinden bağımsız güzel şehirler olsa da tek ortak noktası soğuk olmasıdır. Doğal güzelliklerden faydalanabilmek adına Rize, Ordu gibi bölgelerimizin de güzelliği göz ardı edilmemelidir. Ormanı, yeşili seviyorsanız mutlaka sevgiliniz ile gitmeniz gereken yerler listesine bu iki şehri de ekleyebilirsiniz. Türkiye’nin her ili güzel olduğu kadar tatil yapmak için müsaittir de öncelik sizin nereyi istediğinizdir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu