Güzellik Sırları

Göz Makyajı İçin Pratik Teknikler

Göz Makyajı İçin Pratik Teknikler

 

Makyajın en önemli adımı gözlerdir. Göz makyajı yaptığınız makyajın etkileyici görünmesini sağlar ve sizi bir adım öne çıkartır. Peki, göz makyajında mükemmel sonuca ulaşmak için ne yapmanız gerekir.

İşte sizi göz alıcı gösterecek pratik teknikler

Golden Wing Eyeliner Nasıl Yapılır?

Kahverengi göz farını bir fırça yardımı ile göz kapağınıza uygulayın. Daha sonra yine aynı fırçayı kullanarak kirpik çizgisinin altına yine kahverengi göz farı ile gölge uygulaması yapın. Uygulamayı ıslak fırça ile yapmanız durumunda daha fazla pigment alabilirsiniz. Pırıltılı bir bej far ile Göz kapağından dışa doğru hareket merkezinden başlayarak, kapağında ve göz altında dışa doğru gölge uygulaması yapın. Açısı sert bir fırça alın ve fırçanızı ıslattıktan sonra bir kanat çizmek için gözünüzden dışarı doğru çizgi çekin. Makyajınızın son aşamasında siyah jel eyeliner kullanarak işinizi tamamlayın.

Brigitte Bardot Göz Makyajı

Mat, açık kahverengi bir kalem far ile Dışarıya doğru ve kanat şeklinde gölge uygulaması yapın. Yine başka bir siyah göz kalemi yardımı ile kalın kanat kapağından bir hat çizin. Kusursuz bir hat çizmenize gerek yok. Aynı göz kalemi ile gözünüzün iç köşesinden bütün kanadı birbirine bağlayın. Bir sonraki adımda çizgiyi mükemmelleştirmek adına çok hafif nemli bir göz farı kullanın. Son adımda ise beyaz bir göz kalemi ile gözünüzün iç kısmını canlandırın ve makyajınızı tamamlayın.

Ters Kanat Eyeliner Makyajı Nasıl Yapılır?

Hafif sarımtırak bir far ile göz kapaklarınızın bir parmak üzerini güzel bir şekilde gölgeleyin. Mat bir göz farını kırışık kirpik çizgisi hizasına sürün. Mat siyah sıvı bir eyeliner ile göz kalemi süreceğiniz yere iki ucu genişletilmiş şekilde eyeliner uygulayın. Daha sonra da bu hattın üzerine göz kalemi ile geçin.

Koyu Mor Eyeliner Makyajı Nasıl Yapılır?

Siyah jel eyeliner ile gözünüzün üzerinden ve altından çerçeveleme işlemi yapın. Daha sonra üst kapaktan ve alt kapaktan uygulayacağınız mor eyelineri birleştirin. V şekli oluşturacak şekilde eyeliner ucunu ayarlayın. İki kat üst üstü uygulayacağınız maskara ile makyajınızı tamamlayın.

Beyaz Eyeliner Nasıl Yapılır?

Siyah bir eyeliner ile kalın bir eyeliner çizgisi çekin. Daha sonra da gözünüzün üzerine ve köşelerine beyaz kalem çekin. Göz altınıza da düz bir şekilde aynı uygulamayı yapın. Maskarayı ise sadece üst kirpiklerinize uygulayın.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu