Sağlık Haberleri

Genital Bölgede Estetik ve Sağlık Sorunlarına Çözümler

Genital Bölgede Estetik ve Sağlık Sorunlarına Çözümler

Adından dolayı yalnızca estetik kaygılardan dolayı yapıldığı sanılsa da, fonksiyonel ve psikolojik sorunların çözülmesi amacı ile de yapılan jinekolojik tedaviler genital estetik olarak anılmaktadır. Bu tedavilerle özellikle, vajina kanalının elastik yapısının kaybolması ile birlikte kadınlarda ortaya çıkan cinsel yaşamlarında zevk alamama, ağrı ve acı hissetme, idrar kaçırma gibi problemlerinin çözümü için yapılan işlemler sayesinde bireyin eski sağlığına ve konforuna kavuşması sağlanabilmektedir.

 

Genital bölgede oluşan değişimler genellikle doğum ve travma kaynaklı olabilmektedir. Bu değişimler estetik sorunlara yol açmasının yanı sıra özgüven eksikliği, cinsel hayatın olumsuz etkilenmesi, tatmin olamama ve kuruluk gibi problemlere de sebep olabilmektedir.

 

Genital bölgeyi oluşturan bölümler; vajina kanalı, büyük dudaklar, küçük dudaklar ve vulvadır. Bu bölgelerde Vajina İç Dudak Estetiği (labioplasti), Vajina Dış Dudak Estetiği (vuvoplasti) , Vajina Beyazlatma, Vajina Daraltma gibi işlemler hem sağlık hem de estetik amaçlı yapılmaktadır. Bu işlemler cerrahi olarak yapılabildiği gibi ameliyat olma çekincesi taşıyanlar için lazer ve radyofrekans yöntemler ile ameliyatsız olarak da yapılabilmektedir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu