Güzellik Sırları

Afrika Örgüsü Nedir? Nasıl Yapılır?

Afrika Örgüsü Nedir? Nasıl Yapılır?

 

İster kadın ister erkek olsun saç doğru renk ve model kullanıldığında en güzel aksesuardır. Günümüzde çok çeşitli saç tasarımları mevcuttur. Bunlardan biri de Afrika örgüsüdür.

Afrika örgüsü; kişinin kendi doğal saçlarına yapay saç eklenerek ince örgülerle örülen bir saç modelidir. Yapılması uzun saatler süren, emek isteyen bir örgü çeşididir. Sonuçta  ise kişi mükemmel bir görüntüye  sahip olmaktadır.

Kuaförün yeteneğine ve kişinin isteğine bağlı olarak farklı modeller ortaya çıkmaktadır. Bazen düz örgü yapılırken bazen de dipten uca çeşitli şekiller verilerek örgü tamamlanmaktadır. Saça eklenen sentetik saçlar da farklı renk tonları barındırır. Bazı kişilerin rengârenk Afrika örgülerini sokakta hepimiz görmekteyiz.

Afrika Örgüsü Yapıldıktan Sonra Bakımı Nasıl Yapılır?

Afrika örgüsü oldukça sıkı yapılan bir örgüdür. Bu yüzden çoğu insan tarafından düşünülen  “Afrika örgüsü yaptırdıktan sonra saçlar yıkanmaz.”  şeklinde yanlış bir olgu vardır. Bu olgunun aksine Afrika örgüsü yapıldıktan sonra aynı doğal saçlar gibi rahatlıkla yıkanıp bakımı yapılabilir. Sadece bu noktada sıkı bir örgü olduğu için daha hassas bir yıkama işlemi gerektirmektedir. Ayrıca kişi dilerse bakım kremi, losyon ya da sprey de kullanabilir.

Yani Afrika örgüsü kişinin bakımını olumsuz yönde etkilemez. Zaten böyle bir durum söz konusu olsa her geçen gün bu  saç modeli  daha popüler hale gelmez.

Afrika Örgüsü Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Afrika örgüsü son zamanlarda çok popüler hale gelmiştir. Yaş, cinsiyet fark etmeksizin hemen herkes bu modeli sıklıkla tercih etmektedir.

Afrika örgüsünün en büyük avantajı uzun süre kullanılacak olan bir model olmasıdır. Ayrıca tek bir renge bağlı kalınmadığından saçı  boyatmak için ekstra ücret ödemeye gerek yoktur. Dilediğiniz rengi saça ilave ettirerek rengârenk bir görünüm sağlanabildiği gibi dilerseniz doğal saç renginize uygun tona ton renkler de kullanılabilir. Ayrıca saçıyla uğraşmaya çok vakti olmayanların en çok tercih ettiği modeller arasındadır.

Saçımla uğraşırken çok vakit kaybetmeyip, uzun süre bozulmadan kullanabileceğim bir saç modeli nedir sorusuna  en güzel cevap Afrika saç örgüsüdür.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu