Güzellik Sırları

Yağlı Ciltler İçin Bakım Yöntemleri

Yağlı Ciltler İçin Bakım Yöntemleri

 

Yağlı ciltler, genel olarak diğer cilt yapılarına göre farklıdır ve ayrı bir özen ister. Ancak her ne kadar zor olsa da yağlı ciltler için bakım yöntemleri ile cilt problemlerinin üstesinden gelmek ve sağlıklı bir cilde sahip olmak mümkündür.

Yağlı Ciltlerde Gözenek Sıkıştırmak İçin Ne Yapılabilir?

Genel olarak yağlı ciltlerde sebum aşırı derecede salgılanır ve bu nedenle gözenekler ciddi oranda genişler. Tabi gözeneklerin genişlemesi siyah noktaların yakın zaman içinde ortaya çıkacağının habercisidir. Siyah noktaların ortaya çıkmasını önlemek içinse yağlı ciltler için bakım yöntemleri arasında yer alan gözenek sıkılaştırıcı karışımı hazırlamak ve cilde uygulamak çözüm konusunda etkili olacaktır.

Karışımı hazırlamak için öncelikle her ikisi de eşit miktarda olacak şekilde maden suyu ve gül suyunu, 2 – 3 damla kadar limon suyu ile karıştırarak bir şişeye koyun. Karışımı koyduğunuz şişenin fısfıslı bir ağzının olmasında fayda vardır. Hazırladığınız karışımı günlük olarak serinlemek istediğiniz anda virdinize uygulayın. Yaptığınız bu uygulama ile cildinizde açılan gözeneklerin her gün biraz daha küçüldüğünü siz de fark edeceksiniz. Ayrıca bu karışımla cildiniz oldukça belirgin bir şekilde parlama gösterecektir.

Yağlı ciltler için bir başka bakım yöntemi de kil maskesidir. Çünkü kil maskeleri ciltte bulunan aşırı yağın emilmesini sağlar ve aynı zamanda cildin sebum oranını dengeler. Kil maskelerinin siyah noktaları temizleyici etkileri de vardır. Ayrıca maskelerin her biri aynı şekilde uygulanır. Öncelikle maske cilde uygulanır ve ciltte kurumasının ardından ılık su ile temizlenir. Bunun yanında kil maskeleri gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olduğu gibi daha canlı bir cilt ortaya çıkarır. Yağlı ciltlerin bakımında her zaman doğru ürün seçmekte fayda vardır. Maske seçimi de aynı şekilde fazla yağın emilmesi adına önemli bir konumda yer alır.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu