ÖneriyoruzSağlık Haberleri

Labioplasti Ameliyatı İle Vajina İç Dudaklarında Estetik Sorunlara Çözümler

Labioplasti Ameliyatı İle Vajina İç Dudaklarında Estetik Sorunlara Çözümler

 

Kadınlarda cinsel organ girişindeki küçük dudaklar ile ilgili yapılan genital estetik ameliyata labioplasti denilmektedir. Günümüzde birçok kadın küçük dudaklardaki sarkma veya asimetri şikayeti ile doktorlara başvurmaktadır. Sarkık olan bu dudaklar hem genital görüntünün kötü olmasından dolayı cinsel ve kişisel özgüven kaybına hem de enfeksiyon olasılığını arttırmasından dolayı sağlık sorunlarına sebep olmaktadır.

 

İç dudaklar , klitorisin üst kısmından vajina girişinin altına kadar uzanan kıvrımlı yapıları oluşturur. İç dudakların dış dudaklardan biraz taşması doğal olarak kabul edilebilir. Ancak iç dudakların, dış dudaklardan sarkacak şekilde uzun, büyük veya asimetrik olması tıbben önemli bir sorun yaratmasa da estetik görüntüyü bozar hatta cinsel ilişki esnasında penisin itmesi ile ağrıya bile yol açabilir.

 

Tüm bu nedenlerle ortaya çıkan tedavi ihtiyacı kozmetik amaçlı estetik cerrahi ile iç dudaklar normal boyutlarına indirilerek karşılanabilir. Labioplasti operasyonu daha önceden doğum yapmamış kişilerde de uygulanabilir. Hatta bakire kızlarda bile yapılması kızlık zarı açısından hiçbir problem yaratmayacaktır. Labioplasti ameliyatı , halk arasında vajina iç dudak estetiği veya vajina küçük dudakların ufaltılması gibi isimlerle de anılabilmektedir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu