Gündem - Haber - Duyuru

Şefkat Eli Derneği Uluslararası Çalışmaları ile Yardımları İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırıyor

Şefkat Eli Derneği Uluslararası Çalışmaları ile Yardımları İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırıyor

 

Ramazan ayı içerisinde bağış yapmak isteyen kişiler yardıma muhtaç kişilere yardımcı olmak amacıyla bağış yapabilirler. Şefkat Eli Derneği üzerinden çeşitli bağışların yapılması mümkündür. Asya ve Afrika ülkelerinde temiz su kullanımına ihtiyaç duyan insanlar için dernekler tarafından su kuyusu açma işlemi gerçekleştirilebilir. Şefkat Eli Derneğine yaptığınız bağışlar ile su kuyusu açılmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Bağışların kabul edilmesinin ardından temiz su bulmada zorluk yaşayan bölgelerde su kuyusu açma işlemlerine başlanır. Burada su kuyusu açma aşamasında suyum temiz ve kullanılabilir yapıda olmasına dikkat etmek oldukça önemli bir konudur. Su üzerinde testlerin yapılmasının ardından suyun temiz ve kullanılabilir olduğundan emin olduktan sonra kuyu yapım aşamalarına geçilir.

Şefkat Eli Derneğine Adak Kurban Bağışları Nasıl Yapılır?

İnsanlar bir olay ya da niyetin gerçekleşmesi için kurban adağında bulunabilirler. Bu kurban da adak kurbanı şeklinde isimlendirilir. Kurban kesmek için adağın yerine gelmiş olması gerekir. Çoğunlukla insanlar ev sahibi olmak, memur olmak, çocuk sahibi olmak gibi sebeplerle adakta bulunabilir.

Kurban adağında bulunan kişilerin bu kurbanı bağış olarak vermelerinde herhangi bir sıkıntı yoktur. İnsanlar adakta bulunurken hangi hayvanı keseceklerini belirtmişlerse bağışlarını da o hayvana göre yapmaları önemlidir. Adak kurbanı bağışlarının da Şefkat Eli Derneğine yapılması mümkündür. Dernek bağışçı adına kurban kesme ve ihtiyacı olan kişilere dağıtma işlemlerini gerçekleştirir.

Kimler Kurban Bağışında Bulunabilir?

Kurban kesmek ya da kurban bağışı için insanların birtakım şartları yerine getirmesi önemlidir. Bu şartların sağlanması durumunda kişiler kurbanlarını isterlerse kendileri keser isterlerse bağış yapabilirler. Şefkat Eli Derneği insanların yardımlaşması için köprü görevi olmayı üstlenmiş olan önemli bir dernektir. Kurban bağışları derneğe yapılarak da ihtiyaç sahibi kişilere ulaşması sağlanabilir.

Adak, sadaka, şükür, vacip gibi kurban bağışlarının online bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanabilir. Şefkat Eli web sitesi üzerinden online bağış kısmından bağış işlemlerinin gerçekleştirilmesi mümkündür. Burada kurban bağış türü ile kurban türünün belirlenmesinin ardından ücret ödeme işlemi gerçekleştirilir. Derneğe yapılan kurban bağışları sonucunda dernek ihtiyacı olan kişilere belirleyerek kurban kesim işleminden sonra yardımların bu kurum ve kişilere ulaşmasına yardımcı olur.

Daha detaylı bilgi için www.sefkateli.org.tr adresinden veya 444 33 50 iletişim numarasından derneğe ulaşabilirsiniz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu