Gündem - Haber - Duyuru

Corona Virüsü Son Durumu

Corona Virüsü Son Durumu

 

Corona virüsü tüm dünyada en ağır seviyesinde ilerlemeye devam ediyor. Dünya üzerinde şuana kadar 4000’ne yakın ölüm vakası görülmüştür. Elbette bu rakamlar sabit kalmayıp her geçen gün artmaya devam ediyor. Vaka sayısı ise 110 bine gelmiş durumda. Hal böyle olunca dünya üzerinde panik giderek artmaktadır. Corona virüsü hız kesmeden dünyanın her bölgesine yayılmaya devam ediyor, NOTO karargahında bulunan görevlilerden birinde Corona virüsü tespit edildi. Öte yandan virüsün en çok etkilendiği ve bizim de sınır komşumuz olan İran’da da bilanço her geçen gün artmaktadır. Son verilere göre İran’da 9 doktor, 4 hemşire virüs nedeni ile yaşamını yitirmiştir. Adeta dünyayı sarıp sarmalayan Corona virüsü, ülkemizde henüz görülmemesine rağmen sınırda ve ülke içinde alınan tedbirler en üst seviyesine çıkarılmıştır. Bilhassa Gürbulak sınır kapımızda çok sayıda sahra hastaneleri kurulmuştur. İran’dan gelen tüm yolcular bu hastanelerde 14 günlük karantina altına alınmaktadır.

En son raporlara göre Kıbrıs Rum kesiminde, Bangadeş’te ve Arnavutluk’ta ilk kez Corona virüsü vakalarına rastlanmıştır. Çin’den sonra vaka ve ölü sayısının en fazla olduğu ülke İtalya’dır, burada ölü sayısı 366’ya yükselmiş ve her geçen saat bu sayı hızla yükselmektedir. Katar’da ise virüs nedeni ile eğitimlere ara verilmiştir.

Corona virüsü nedeni ile pek çok ülkede maddi gerileme de yaşanmaktadır. Bu ülkelerden biri de gelirini turizmden kazanan Malezya’dır. Malezya’da kruvaziyer gemileri yasaklanmıştır. Öte yandan Amerika birleşik devletlerinde temizlik ürünlerine stok getirilmiştir. Sosyal medyada paylaşılan videolardan, halkın büyük panik içinde olduğu görülmektedir.

Çin’de bulunan Quanzhou kentinde Corona virüsü nedeni ile enfekte olan kişilerin kaldığı otel çöktü.  Yaşanan çökmenin ardından 49 kişi sağ çıkarıldı, otelde 70 kişinin kaldığı düşünülüyor.

Virüsün en ağır seyir ettiği ülkelerden olan İran’da ölü sayısı 194 kişiye ulaştı, ırak’ta ise ölü sayısı 6’ya yükseldi. Komşu ülkelerimizde bilançonun her geçen gün artması ile beraber, ülkemizde de görülme endişesi artmıştır. Büyük önlemlerin alındığı ülkemizde henüz Corona virüsü vakasına rastlanmadı. Virüsün sıcakların artması ile beraber kaybolması bekleniyor.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu