Gündem - Haber - Duyuru

Korona Virüs ile mücadele eden Sağlık Çalışanlarına Nike’dan destek

Korona Virüs ile mücadele eden Sağlık Çalışanlarına Nike’dan destek

Dünyayı etkisi altına alan ve vaka sayısı 3 Milyonu geçen Korona Virüs salgını nedeniyle tüm dünya üzerinde en ön safta çalışan Sağlık Çalışanlarına destekler çığ gibi büyümeye devam ediyor. Özellikle de Korona Virüs salgını ile mücadele eden sağlık çalışanları için dünyanın en ünlü spor giyim markaları başında gelen Nike’in 32,500 adet ayakkabı bağışı yapacak olması bir anda sosyal medyanın gündemi oturdu.

ABD’de bulunan ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar ile iş birliğinde

Nike firmasının özellikle de Avrupa’nın ünlü başkentlerinde hizmet veren sağlık çalışanlarına yönelik almış olduğu bu karardan sonra Türkiye’de de bu tarz bir yardım bağışı yapılacak mı? Sorusu akıllara geldi. Henüz Türkiye ile ilgili Nike firması tarafından bir açıklama gelmese de, Korona Virüs salgın döneminde ihtiyacı olan tüm dünya ülkelerine yardımda bulunan Türkiye’de bulunan sağlık çalışanlarının da bu imkandan yararlanmasını hepimiz bekliyoruz.

32.500 adet Nike Air Zoom Pluse

Sağlık personellerine özel olarak hazırlanan bu ayakkabıların özellikle de son derece rahat olması, gün boyu insan sağlığı için ayakta duran ve çalışan sağlık çalışanlarının ayak sağlığını koruyamaya yönelik olduğunu açıkladı.

Ayakkabıları internet üzerinden 120 Dolardan satışa sunacak olan Nike firmasının bu ürettiği ve sattığı ayakkabı modelinin geliri ile de sağlık çalışanlarına büyük bir destek sunması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl sonunda piyasalara çıkan bu ayakkabılar üzerinde yeni bir düzenleme yapan Nike firmasının ayak sağlığı açısından daha da elverişli hale getirildiğini açıklaması da dikkatlerden kaçmadı.

Korona Virüs salgın dönemi içerisinde günde ortalama 12 çalışan bir sağlık çalışanın, çalıştığı süre içerisinde ortalama olarak 6 ila 8 KM arasında yol kat ettiğini düşündüğümüz zaman bu ayakkabıların ona göre dizayn edildiğini de belirtelim.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu