Güzellik Sırları

Hint Yağı İle Saç Uzatma

Hint Yağı İle Saç Uzatma

 

Saçlarınız istediğiniz sürede uzamıyor ve belli bir uzunluktan sonra uzaması duruyor ise Hint yağı ile saçlarınıza bakım uygulayabilirsiniz.

Hint yağının saçlara pek çok faydası bulunmaktadır. Bunlar; ince saç tellerini güçlendirir ve daha kalın saç tellerine sahip olmanızı sağlar. Saçlarda kırılarak, kopmaları engeller. Safçalarınızın ihtiyacı olan nemi sağlar ve saçların daha kısa sürede uzamasını sağlamaktadır. Hint yağı ile saçlarınıza bir maske oluşturabilirsiniz ve daha sağlıklı, parlak görünümlü, hızlı uzayan saçlara sahip olabilirsiniz.

Bu Hint yağı ile maske için; bu yağı tek başına uygulayarak da kullanabilirsiniz, bir kaba birkaç damla yağdan damlattıktan sonra parmak uçlarınızla saç derinize masaj yaparak yağı yedirmeniz yeterli olacaktır. Yağ saçlarınızda 15-20 dakika kadar durmalı. Daha sonra ılık su ile saçlarınızı durulayabilirsiniz. Bu maskeyi haftada birkaç kez uygulayabilirsiniz. Fakat devamlı olarak uygulandığında sonuç vermektedir.

Hint Yağı Maskesi Hazırlanması

Hint yağını kullanarak evinizde saçlarınız için pek çok maske ve kür hazırlayabilirsiniz. Hint yağı ile maske hazırlamak için; bir çay bardağı zeytinyağı, 100 ml. Hardal yağı, 100 ml. Hint yağı, 100 ml. Badem yağı ve son olarak 100 ml. Katı Hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Bu yağların hepsini bir kap içerisinde homojen bir şekilde karıştırınız. Daha sonra saç diplerinizden uçlarına kadar güzelce yediriniz. Saçınızda bu karışım olabildiğince çok dursun ve deriniz bu yağları emsin. Saçınızda beklettiğiniz bu karışımı ılık su ile durulayınız.

Bu maskeyi evinizde kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Önemli olan düzenli bir şekilde maskeyi uygulamaktır. Düzenli uyguladığınız sürece saçlarınızın daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzadığını göreceksinizdir. Hint yağı saçınızı vitamin yönünden tamamlayacağı için artık saçlarınız daha parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu