Pratik Bilgiler

Doğal Beyazlatıcılar Nelerdir

Doğal Beyazlatıcılar Nelerdir

Bütün insanların doğal beyazlatıcılar nelerdir çok merak ettiği bir konu olmaktadır.  

Doğal beyazlatıcılar nelerdir oldukça sık sorulan ve insanlar tarafından çok araştırılan bir konu olmuştur. Doğal beyazlatıcılar çok çeşitli olmaktadır. Hemen hemen her yerde ihtiyaç duyulan doğal beyazlatıcılar hakkında sizlere yazımda kısa bilgiler vermek isterim.

Doğal Beyazlatıcı Ne Demek?

Doğal beyazlatıcı; herkesin evlerinde olan imkanlar ile cilt olsun diş olsun her şeyi bitkisel ve evde olan malzemeler ile yapması demektir. Herkes evinde olan herşeyi ve kendi vücutları için kullanmakta olduğu bir yöntem demektir.

Doğal Beyazlatıcılar Nelerdir?

Doğal beyazlatıcılar pek çok olmaktadır.

v  Karbonat,

v  Limon,

v  Pirinç,

v  Yoğurt,

v  Zerdeçal,

v  Hindistan cevizi yağı , oksijen suyu  ve daha pek çok beyazlatıcı olmaktadır.

Doğal beyazlatıcıları örnekler ile sizlere anlatıcam;

Kıyafetlerinizi ve kahve fincanlarını beyazlatmak için herhangi bir deterjana gerek yok. Evde kendinizin hazırladığı doğal beyazlatıcılar ile çok rahat beyazlatabilirsiniz. Çay fincanları, kahve fincanları ya da porselen tabaklarınızı beyazlatmak için az miktarda karbonat kullanarak doğal beyazlatabilirsiniz. Evde olan; limon, limon tuzu ve karbonat kullanarak çok doğal beyazlatıcı elde edebilirsiniz.

Evlerde bulunan ecza dolaplarında bulunan oksijen suyu ile eşyalarınızı hem mikroplardan temizler hem de doğal bir beyazlatıcı elde etmiş olursunuz. Oksijen suyunu çamaşır makinasına ya da bulaşık makinesine koyarak herşeyi çok rahat beyazlatabilirsiniz.

En kolay doğal beyazlatıcı limon olmaktadır. Limonun beyazlatıcı özelliğinden faydalanmak için sıcak suyun içerisine limonları keserek attığınız zaman direk doğal beyazlatıcı kullanabilirsiniz. Bu suyu çamaşırlarınız da kullanabilirsiniz.

En hızlı beyazlatıcı karbonat olmaktadır. Karbonatı makinalarının içine dökerek çamaşırlarınızın çok temiz olmasını sağlayabilirsiniz. Karbonat ile fayansları da çok güzel parlatabilir ve beyazlatabilirsiniz. Dişlerinizi karbonat ile temizleyerek doğal bir beyazlatma elde etmiş olursunuz.

Yoğurt ile de yüzünüze maske yaparak cildinizin beyazlamasına yardımcı olursunuz.  Beyaz ve lekesiz bir cilde sahip olmak isterseniz pirinç  maskesi ile cildiniz  çok güzel beyazlamasına yardımcı olacaktır. Evlerde hazırlanan pirinç maskesi ile cildiniz de oluşan lekelerden rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Cildiniz bembeyaz bir görünüme kavuşacaktır.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu