Pratik Bilgiler

Doğum Haritası Hesaplama Programı Ücretsiz Yorumlama

Doğum Haritası Hesaplama Programı Ücretsiz Yorumlama

Astrolojik alanda uzman değilseniz bile şahsınıza özel detaylı ve yorumlu natal haritanızı çıkarabilirsiniz. Haritanızı çıkarmak için doğum anınıza ilişkin verileri ve coğrafi konumunuzu forma girmeniz yeterli. Haritamı göster butonunu tıklamanızla birlikte hemen haritanızı görüntüleyebilirsiniz.

Yıldız haritaları çıkarılırken gereken saat bilgilerinin doğruluğu kesin bir öneme sahiptir ki, kimi hallerde birkaç dakikalık yanlışlığın bile tüm astrolojik yerleşimi yanlış yönde ilerleteceğini unutmamak gerekir. Astroloji haritalarının sağlıklı bir biçimde oluşturulabilmesi ve yorumlarının ortaya konulabilmesi için, doğumun gerçekleştiği saatin net olarak bilinmesi şarttır. İnternet sitemizde ücretsiz bir biçimde kullanımınıza sunduğumuz doğum haritası programı da, doğum tarihi ve saati şeklinde gireceğiniz bu verilere göre kişiye özel astrolojik doğum haritası sonucunu yorumlu bir şekilde vermektedir.

Doğum (Natal) haritası bir insanın doğum saatinde bulunduğu bölgenin koordinatına göre astrolojik açıdan etki eden gezegen ve yıldızların dağılımlarını ve bir birleri ile olan açılarını gösteren bir haritadır.

Yıldızların konumları an be an değişse de, natal haritalar doğum tarihi ve koordinata göre uzayın bir resmi niteliğinde olmasından dolayı sabittir.

Gök günlüğü denilen tablolar belli tarih ve konumlara göre Güneş ve gezegenlerin bulunduğu yerleri görmeye yarayan teknik tablolardan oluşur. Bu verilere bakarak, astrolojik gezegen konumlarını görebilirsiniz yine de, gerek harita oluşturma ve gerekse anlamlandırmak konusunda tıkanabilirsiniz. Harita detaylarının okunması ancak ileri düzey astroloji bilgisine sahip kişilerce icra edilebilecek epeyce zor bir iştir. Bu konuda uzman astrologlardan profesyonel danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizin doğum haritası çıkarma yazılımından faydalanabilirsiniz.

İnternette yayın yapan birçok ücretsiz doğum (natal) haritası uygulaması bulunduğunu görüyoruz. Bu hizmetleri incelediğimizde, kimilerinin yalnızca astroloji işaretlerini gösterdiğini, ama bu işaretlerin ne anlama geldiğini herkesin anlayacağı şekilde açıklamakta yeterli olmadığını görüyoruz. Halbuki yeterince astroloji bilmeyenler detaylı doğum haritası sonuçlarına ihtiyaç duyarlar. Bu nedenledir ki astroasist.com olarak detaylı açıklamaları içeren bir harita uygulaması olarak yayın yapıyoruz.

Erken dönemlerde astrolojiyi iyi bilenlerin gök günlükleri aracılığı ile, uzun uğraşılardan sonra çıkardıkları doğum haritalarını, günümüzde teknolojinin yardımı ile saniyeler içerisinde oluşturmak ve tüm ayrıntılarını hızlıca görmek mümkün hale geldi.

Astrolojide ev ve burç konumlarının tamamen yoruma dayalı tarafları olsa da, aslına bakarsanız astrolojik parametreler dahilinde aynı şeyleri ifade eder. Bu nedenle yüzde yüz olmasa bile aynı kişiye ait farklı doğum haritası verileri bir birleriyle benzeşir.

Astrolojik harita hesabı yapmak hayli teknik bilgi gerekliliği olan, herkes tarafından yapılamayacak bir iştir. Dolayısı ile astrolog olmayanların kendi doğum haritasını çıkarması, gerekli astrolojik donanımlara sahip olunmadığı sürece mümkün değildir. Ancak günümüzde tüm bu karmaşık hesaplamaları kolayca yapabilen bilgisayar destekli yazılımlar oluşturulmuştur. Biz de sitemizi kendi natal haritanızı en kısa yoldan çıkarmanız için yayına aldık.

Kısaca ifade etmek gerekirse ücretsiz bir doğum haritası astroloji alanındaki uzmanların bilgi ve tecrübelerinin teknolojinin ilerlemesiyle birlikte bilgisayar programlarına aktarılarak sunulan şeklidir.

Yükselen Burç Nedir? Nasıl Hesaplanır? Ne Anlama Gelir?

Bilgi kirliliği fazla olan internette yükselen burç hesaplama işlemleri araştırırken kimi çizelgeleri görmüşsünüzdür. Yükselen burcun bulunması konusunda güvenilir bilgi veren gösterildiği gibi basit bir yükselen burç hesaplama çizelgesi bulunmamaktadır ne yazık ki. Karşılaştığınız bir çizelgede, doğum yeri bulunmuyor ve sadece hangi Güneş burcundan olduğunuz ve 2 saatte bir yükselen burçlar sıralanmışsa önemsemeyin. Çünkü gerçek yükselen burç hesaplama işleminde doğum yeri bilgisi, yerel saat farkı ve dolayısı ile de ileri/geri saat uygulaması olmazsa olmaz öneme sahiptir.

Herkesin bildiği gibi, Güneş ışıklarından daha fazla faydalanmak adına belirli tarihlerde saatler bir saat ileri veya geri alınır. Son dönemlerde bizim bölgemizde bu ileri saat uygulaması kullanımdan kaldırılmış olsa da, yükselen burcu tespit edilecek kişinin doğduğu sene içerisinde bu tür bir uygulamanın yapılıp yapılmadığı bilinmeli ve tüm hesaplama bu ayrıntıya göre şekillendirilmelidir.

Yükselen burç ASC (Ascendant) bulunması için gök günlüğü kayıtlarından faydalanılır. Bu tablolar ileri derece astroloji bilmeyenler için anlaşılması mümkün olmayan karmaşık içerikler içerir. Gök günlüklerinden tam olarak faydalanmak için astrolojik alanda üst seviyede bilgi ve deneyim sahibi olmak gerekir. Bu konuda kesin ve güvenli yöntemlerin başında astroloji alanındaki bir uzmandan yardım almak ve çeşitli astroloji yazılımları kullanmak gelir. Bizim astroloji yazılımımızı da bu iş için güvenle kullanabilir, yükselen burcunuzu net bir kesinlikle tespit edebilirsiniz.

Yükselen burç tam olarak doğum anında bulunduğunuz coğrafi noktaya göre, doğuda yükselmekte olan burca verilen isimdir. 12 evli astroloji sistemine göre tertiplenmiş olan doğum (natal) haritanızdaki birinci evinizdir. Astrolojiyi takip etmeyenler çoğunlukla kendilerini Güneşin ifade ettiği burca göre tarif ediyor olsalar da, dışarıdan bakılınca başkalarınca daha farklı biçimde görünürler. Çünkü karşı tarafa verdiğimiz izlenim tam olarak yükselen burçla alakalıdır.

Yükselen (1.Ev) burcun neyi işaret ettiği ve dışarıya nasıl gösterdiği hesaplamanın ardından alınan bilgilerle beraber verilmektedir. Yükselende konumlanan burcun önemi esas burçtan bile fazladır denilebilir. Çünkü yükselen bulunduğunda tüm astrolojik yerleşimlerin detayları da hesaplanabilecek demektir. Harita okumalarında tahminler muhakkak yükselen burç konumuna göre yapılır. Bu da ilk evin ehemmiyetini ortaya çıkaran yeterli bir göstergedir aslında. Şehir ve doğum saati bilgilerinizi girerek kesinlikle hangi yükselen burç olduğunuzu öğrenin. Bu, kendi özelliklerinizi daha iyi anlamanızı, dışarıdan nasıl göründüğünüzü daha hızlı bilmenizi sağlar.

Sitemiz aracılığı ile, herhangi bir astroloji bilgisine sahip olmadığınız halde yükselen burcunuzu öğrenebilirsiniz. İzleyeceğiniz yöntem çok basit. Elbetteki doğduğunuz andaki saati net olarak bilmeniz kaydı ile. Web sitemizdeki yükselen burç bulma formuna, doğum saatinizi doğum lokasyonunuzu girin, devamında çıkan göster butonunu tıklamanız yeterlidir.

Güneş Burcu Hesaplama Programı Ücretsiz Yorumlama

Güneş, Güneş sistemimizdeki en parlak güç olduğu gibi, bir doğum (natal) haritasında da en fazla önem atfedilen güçtür. Buradan alınan etki, esas kimliğinizle ve yaşadığınız sürece ne şekilde gelişim gösterdiğinizle ilişkilendirlir. Kapasitenizi diğerleriyle ne şekilde paylaştığınızı ortaya çıkarmakla birlikte değerlerinizin, hedeflerinizin ve benlik duygunuzun ana yapısıdır. Yaşlandıkça, Güneş burcunun etkisi yükselir çünkü bu dönemde, kim ve ne olduğunuzla alakalı kendinize daha fazla güvenirsiniz. Güneş’in bulunduğu burcunuz temel karakterinizi ve yaşamın olağan süreci içerisinde değişmeden devam eden ana özelliklerinizi ortaya koyar. Bu sizin dış dünyaya yansıyan öz varlığınızdır. Gerçekte ışık ve enerji kaynağımız olan Güneş, Güneş Sistemi’nin ortasında bulunur ve buna paralel şekilde Güneş’in bulunduğu burcunuz da eşsiz kişisel karakter merkezinizi şekillendirir. Temel kişisel özellikleriniz öğrenebilmek için websitemizdeki burç tespit etme programından yararlanabilirsiniz.

Ay Burcu Nasıl Yorumlanır? Ücretsiz Yıldız Haritası

Kendinizin yahut da tanıdığınız birinin içsel dünyasını anlamak için, internet sitemizdeki Ay burcu hesaplama aracından faydalanabilirsiniz. Eğer doğum haritanızda Ay’ın hangi burçta olduğunu merak ediyorsanız doğum tarihi ve doğum yerinizi forma girmeniz gerekiyor. Bunun ardından butona tıklayın. İşlem bu kadar. Şayet başka bir insana ait Ay burcu hesabına bakmak isterseniz o kişiyle alakalı doğum saatini, Ay’ın anlık konumunu merak ediyorsanız, bugünün tarih bilgilerini hesaplama formuna girmeniz gerekiyor. Bu işlemle beraber sorgulanan tarih ve saat içerisinde Ay’ın bulunduğu astrolojik konumu ve o burçta hangi anlamlara geldiğini görebilirsiniz.

Ay’ın bir anlamda koruyucu bir şekilde Güneş’in etrafında tur atması ve Güneş’in ışıklarını yansıtması gibi, haritamızdaki Ay da kendimizi koruma şeklimizi, kendimizi nasıl rahat ve güvende tuttuğumuzu gösterir.

Duygusal alandaki birçok konuda etki sahibi olan Ay’ın natal haritadaki yeri astroloji meraklılarının çok önem verdikleri temel konular arasındadır. Doğum haritasında, Ay’ın yer aldığı burç, bilhassa çevremize duygusal olarak nasıl tepki verdiğimizi bildirir.

Bir doğum haritasındaki Ay burcu iç dünyamızı ifade ettiğinden dolayı duygusal tepkilerimizle alakalı pekçok mesele Ay’ın konumlandığı burçla direkt olarak ilgilidir ki, bize zevkli gelen işler hatta alışkanlıklarımız bile burçlardaki Ay’ımızın etkisiyle ortaya çıkan konulardandır. Duygularımızı etkilemesi nedeniyle hayatımızın tüm alanlarını ciddi derecede tesiri altına alabilir ancak, en önemlisi insanlarla sürdürdüğümüz ilişkileri etkilemesidir. Doğum haritamızdaki Ay burcu bir yandan da sevgi alanındaki beklentilerimizi, beslenme alışkanlıklarımızı ve duygusal yönden rahata erme ihtiyaçlarımız da yönetir.

Tüm astrolojik hesaplamalarda olduğu gibi, Ay burcunu hesaplamak için de doğum saatinin dakika bazında bilinmesi gereklidir. Bu kısmın doğruluğu çok önemlidir, çünkü yalnızca küçük bir saat farkı farklı bir burcu gösterebilir, bu yüzden emin olmak adına kesinlikle titiz olunması gerekir. Net bilgilere sahip olmanız durumunda, websitemizdeki gibi doğru hesaplama yapan bir hassas hesaplama programı gerekli sonucu almanızı sağlayacaktır.

Merkür Burcu Analizi ile Neler Öğrenebilirsiniz?

İlk kez karşılaştığımız birisinin, esasen dış burcu ile değil, Merkür burcu ile karşılaşırız. Bulunduğu burca göre Merkür’den nasıl etkilendiğinizi anlamak için Merkür burcu programımızı kullanıp ilgili tespiti yapmanız gerekir. Merkür düşünce tarzımızı, yazarlık yeteneğimizi ve diğerleriyle iletişim kurma kalitemizi bildirir. Burçlardaki Merkür’ümüz iletişim şeklimiz üzerinde tesirli olduğundan, ve düşünce sistemimizi ifade ettiğinden dolayı, yaşamımızın her alanını etkisi altına alır. Astroloji haritasındaki Merkür, anlama, bilgileri bir araya getirme ve diğer insanlarla fikir ve bilgi alışverişinde bulunma biçimimizi şekillendirir. Burçlardaki konumuna göre değişik özellikler gösteren Merkür burcu, sahip olduğumuz zekayı ve bu zekamızı hangi tarafa yönlendirdiğimizi gösterir.

Venüs Burcu Nedir? Nasıl Hesaplanır? Ne Anlama Gelir?

Venüs değerleri yönettiğinden estetik anlayışımız ve maddi varlıklarımızla ilişkilerimiz üzerinde son derece etkindir. fakat bundan daha önemlisi, Venüs işaretlerimiz bize sevme ve romantizm tarzımızı, nasıl merhamet gösterdiğimizi, aşkla ilgili davranışlarımızı ve daha fazlasını anlatır. Sevgilinizle aranızdaki romantik uyumu hesaplamak için Güneş’e bakarak tahminde bulunmak en kolay yoldur fakat, Venüs burcu tespiti tam manasıyla aşkın kalbine inmenin en iyi metodudur. Venüs gezegeni hiç durmadan hareket ederken, günlük olarak kaba olarak bir derecelik mesafe ilerler. Bu hızla bir burçta tam olarak bir ay misafir olduğu manasına gelir. Bununla birlikte 18 aylık süre zarfında bir kez gerilemeye girer ki, Venüs’ünüzü tam olarak belirlemenin en kestirme yolu doğum haritanıza bakmak doğum anınızda hangi burçta olduğunu belirlemek için bir Venüs burcu hesaplama sistemi kullanmaktadır.

Mars Burcu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mars burcunuzun ne tür etkiler verdiğini anlamak, hareket şekliniz ve motive olmak için ihtiyaç duyduğunuz şeyler hakkında fikir vericidir. Bu bilgi, enerjinizi artırmanıza ve yaşamınızı kolaylaştırmanıza yardımcı olabilir. Mars pozisyonunuzu hızlıca bulmak için Mars burcu hesaplama programı kullanılması avantaj sağlar. Mars hızlı bir şekilde hareket eden bir astrolojik cisimdir ve hangi zaman diliminde gerilediğine göre iki – yedi aylık süre zarfında burçları etkisi altına alır. Bilindiği gibi Mars’ın burçlar kuşağını tam olarak gezmesi yaklaşık 2 yıl sürer. Bu döngüyü net olarak saptayabilir, an itibarı ile neler yaşadığınıza ve nasıl hissettiğinize göre kendinize notlar çıkarırsanız, sonraki Mars döneminde nasıl harekete geçeceğiniz ve enerjinizi nasıl kullanacağınız hakkında ipuçları alabilirsiniz.

Jüpiter Burcum Ne? Jüpiter Burcu Hesaplama ve Bulma

Jüpiter’in hangi burçta olduğunu bilmenin değişik yollarını kullanabilirsiniz. Çevrimiçi bir astroloji uygulamasından faydalanarak tek işlemle Jüpiter’inizin konumunu pratik bir şekilde bulabilirsiniz, tabiki gerekli tarih ve saati bilmeniz gerekir. Bununla beraber web tabanlı Jüpiter transit tablosunu kullanarak tarihleri ​​de gözden geçirebilirsiniz. Astroloji haritanız varsa Jüpiter’inizin yerleştiği burcu buradan da tespit edebilirsiniz. Özellikle hassas bir şekilde bu pozisyona detaylı şekilde göz atmak isterseniz Jüpiter burcu bulma uygulamamızı kullanabilirsiniz. Jüpiter’in bulunduğu burç sizinle alakalı normalde bilinenden daha fazla konu içerir, algı kapasitenizi genişletme ve bilinç düzeyinizi yükseltme yöntemlerini gün yüzüne çıkarır. Genişleme anlamı taşıyan Jüpiter genellikle bu özelliğinin beraberinde yüksek dozda dürüstlük te getirir. Jüpiter’in yer aldığı burcu iyi derecede anlamanız, daha fazla şansı kendinize çekmenize yardımcı olur.

Satürn Burcu Analizi ile Kariyer ve Meslek Bilgileri

Bir doğum haritasında, Satürn’ün bulunduğu burç, kendimizi ne şekilde sınırlandırdığımızı, korktuğumuz şeyleri ve sorumluluk hislerimizi ortaya koyar. Satürn burcu, sorumluluklarımıza bakışımızı açıklayabilir ve bununla birlikte, doğal şekilde ifade etmekte güçlük çektiğimiz ve üstelik karakterimizin temel parçası olarak kabul ettiğimiz özelliklere de işaret edebilir. Satürn, gezegeni burçların her birinde aşağı yukarı 30 ay süreyle konaklar ve baştaki konumuna tekrar dönmesi 28 ila 29 yıl arasında bir zaman sürer. İşte bu ana Satürn’ün Dönüşü ismi verilir ve bu bir tür olgunluktur. Satürn’ün bu devri eşit yaş grubunun birbirine benzeyen hayat dersleri öğrendiği manasında yorumlanır. Sitemizdeki Satürn burcu tespit etme yazılımı ile Satürn’ün bulunduğu konumu bulabilirsiniz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu