Sağlık Haberleri

Vücutta Biriken Toksin Nasıl Atılır?

Vücutta Biriken Toksin Nasıl Atılır?

 

Vücut toksinleri hafife alınan bir konu olsa da ilerleyen toksinler zehirlenmelere kadar yol açabilir.  Bu nedenle vücutta biriken toksinlerin hemen atılması gerekir. Hazır gıdaların sık tüketilmesi, genetiği ile oynanmış sebze ve meyvelerin çok tüketilmesi, yağlı gıdaların tüketilmesi ve artan ilaç kullanımı ile vücutta toksinler birikir. Bu toksinler organların işleyişini olumsuz yönde etkilerken kişilerde sinirli ruh haline, unutkanlığa, kilo alımına ve halsizlik gibi daha pek çok soruna neden olur.

Tüm bu etmenler düşünüldüğünde vücutta biriken toksinleri bazı doğal yöntemlerle atılması gerekir. Eğer sabahları yataktan yorgun ve halsiz bir şekilde uyanıyorsanız, gün içinde çok fazla strese giriyorsanız ve yine nedensiz yere mutsuzluk yaşıyorsanız detosk  kürleri yapmanız önerilir.

Vücuttan Toksin Atma Kürleri

Vücuttan toksin atma kürleri; genelde on beşerlik günler içinde yapılır. On beş gün toksin atma kürü uygulanır ve üç gün ara verilir. Üç gülük araların verilmesinden hemen sonra yine on beş günlü kürlere devam edilir.

Limon Kürü;

En çok yaygın şekilde yapılan toksin atma kürlerinin başında limon gelir. Her sabah uyandığınızda bir bardak ılık suyun içine yarım limon sıkıp, kahvaltılardan yaklaşık otuz dakika önce bu suyu içmeniz önerilir. Bu sayede hızlı bir şekilde vücut toksinlerinizi atabilirsiniz.

Maydanoz Kürü;

Vücutta biriken zehirleri atmak için en ideal yöntemlerden biri de maydanoz kürüdür. 6 – 7 dal maydanozu blenderden geçirip, birkaç damla limon sıkıp içmeniz önerilir.

Beyindeki Toksinler Nasıl Atılır?

Beyindeki toksinler nasıl atılır? Sorusunun yanıtı siyah zeytindir. Dinimizce de övülen ve önerilen bir yöntemdir. Günlük olarak 20 adet siyah zeytin tüketimi yapmak beyin sağlığı açısından ve beyin kıvrımları arasındaki toksinleri atmak açısından son derece faydalı bir yöntemdir.

Kimyasallar Vücuttan Nasıl Atılır?

Eğer sürekli olarak radyasyona maruz kalıyorsanız, sürekli olarak ilaç tüketimi yapıyorsanız mutlaka kimyasallar vücuttan nasıl atılır? Sorusunun yanıtını bilmeniz gerekir. Vücutta biriken kimyasalları ve toksinleri atmanın en iyi yolu günlük olarak beş litre su içmekten geçer. Su tüketimi ne kadar fazla olursa kimyasallar ve toksinler de o kadar hızlı bir şekilde vücuttan atılacaktır.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu