Pratik Bilgiler

Elma Sirkesinin Sivilcelere Etkisi

Elma Sirkesinin Sivilcelere Etkisi

 

Özellikle de ergenlik döneminde bayanlarda ve erkeklerde aşırı derece de sivilce oluşabilmektedir. Sivilce oluşumu da lekelere sebep olmaktadır. Vücuda oluşan sivilceler zaman içerisinde yerini lekelere bırakmaktadır. Sivilce sorunu erkek kişilerde kadınlara göre çok daha fazla oluşmaktadır. Yine genel olarak yüzü etkilemektedir. Fakat birçok erkekte yine sırtlarında, göğüs ve boyun bölgelerinde de çıkabilmektedir.

Cildimizde son derece kötü gözüken sivilceler ile ilgili yapılmış olan araştırmalar neticesinde ülkemiz çerçevesinde her 9 kişiden 7’sinde sivilce vardır. Bununla beraber yine her 8 gencin 4’ünde sivilceler sebebi ile lekeler mevcuttur.

Tedavi edilemeyen sivilceler genel olarak birkaç sene üstünde cilt üstüne tam anlamıyla yapışmaktadır. Fakat bazı durumlarda da bu sene bazı daha da uzayabiliyor. Sivilce tedavisi amacı ile uygulanabilen birçok yöntem vardır ve bu yöntemlerin başında doğal olarak uygulanan en iyi yöntem elma sirkesidir.

Elma Sirkesi İle Sivilceleri Geçirin

Elma sirkesi yine sivilce sorunu üstünde olumlu etkiye sahiptir fakat yine sivilceler için sirkemizi kullanıyorken sirkemizin %100 doğal olduğundan kesinlikle emin olmamız gerekmektedir.

Doğal olmayan sirkeler bize sıkıntı çıkaracaktır ve faydadan çok zarar sağlayabilir.

Elma sirkesi içerisinde bulunan bileşenler gereği mikrop ve bakterilere karşı savaş açar ve sürülen bölge üstünde nemlendirme de yapmaktadır. Hem cildinizin bakımı açısından hem sivilce tedavisi hem de sivilce lekelerine çözüm olarak kullanılabilir.

Kuru ve Yağlı Ciltler İçin Elma Sirkesi

Yine kuru ve yağlı olan cilt tipleri için son derece iyi bir etki göstermekte olan elma sirkesi bu gibi cilt şekillerine sahip olan bireyler tarafınca rahatlıkla kullanılabilir.

Elma sirkesi yine farklı sirkelere göre yağ çözücü özelliğine sahiptir bu sayede yüzünüzde oluşan sivilceleri ortadan kaldırmada birebirdir. Şimdi gelelim elma sirkesinin cildimize nasıl uygulanacağına.

Sivilceler İçin Sirke Nasıl Uygulanır?

Elma sirkemizi sivilcelerimiz için veya lekeler için kullanacaksak ilk olarak doğal sirkeyi seçmeliyiz. Bu anlamda aktarlarda satılmakta olan doğal sirkelere başvurursak çözümü elde etmiş oluruz.

Yine evde de sirke yapabilirsiniz. Yine evinizde elma sirkesi yapıyorsanız mutlaka uzun süre boyunca yani bir ay kadar sirkeyi bekletmelisiniz. Bu sebeple de bir ay kadar hazır olmalı.

Organik elma sirkeleri evde yapılanlar ile zaten aynı özelliklere sahiptir. Elma sirkesini cildinize uygulamak için bir pamuğa sürün ve sadece sivilcelerin olduğu noktalara sirkeyi sürün.

Eğer bütün cildinize uygulayarak cilt bakımı da yapmak istiyorsanız bir bardak su içerisine bir çay kaşığı veya bir iki tatlı kaşığı kadar sirkeyi dökün. Bu sayede seyreltmiş oluruz.

Seyreltilen sirkeye pamuğu sokun ve cildinize uygulayın. Elma sirkesinin faydaları sadece sivilce ve lekeler için değil cildinizin parlaklığının artmasında, canlı olmasında ve cildinizin aşırı yağlı olmamasında da oldukça etkilidir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu