ÖneriyoruzPratik Bilgiler

Evde Kür Nasıl Yapılır

Evde Kür Nasıl Yapılır

 

Evde bitkisel saç kürleri yapmak çok kolay… Evde oturup tamamen doğal ve organik kür yapmak ve bu kürleri kullanmak daha sağlıklıdır. Biz de bu makalede evde doğal yöntemlerle bitkisel kür nasıl yapılır sorusunu araştırdık. Sizler için Evde kür yapımı nasıl olur birlikte görelim. Bu kürlerle saçlarınız ve saç deriniz çok iyi beslenecektir. Bu nedenle parlak canlı ve sağlam saçlara uzun yıllar sahip olabileceksiniz.  Doğal kürler kullanımda kesinlikle güvenlidir ve piyasada bulunan kür ile karşılaştırıldığında çok düşük bir maliyeti vardır. Birkaç basit adım yardımıyla, kendiniz de evde kür yapabileceksiniz.

 

1 . Bitkisel kür

Saçlar için son derece faydalıdır çünkü kollajen ve protein içerir. Kolajen saç, deri, kas ve kan damarlarının duvarları için gerçek bir yardımcıdır. Bu kürü yapmak için bir yumurta sarısı ve bir kaşık zeytinyağı  alın. Topakları önlemek için yavaşça karıştırın ve sonra ıslak saça uygulayın. 5-10 dakika bekletin ve saçtaki tarağı kullanırken ılık suyla yıkayın. Bu bileşim, saçları güzel ve yoğun hale getiren çok yüksek miktarda protein içerir.

2 . Kuru saçlar için yumurta kürü 

Yumurta hem doğal hem sağlıklıdır, yumurta ile kür yapabilirsiniz. Saçlara uygulayarak parlak ve ipeksi saçlara sahip olabilirsiniz. Yumurta saç için iyidir, çünkü protein içerir. Ayrıca, saçların korunmasında ve yardımcı olan amino asitler içerir. Yumurtanın beyazını kullanacaksınız. Bir kaç yumurta beyazını biraz ılık su ile karıştırın ve banyodan hemen sonra saçlarınıza sürün. Saç derinize yedirin Sonra 15 dakika bekletin. Ardından 2 L suya bir çay kaşığı elma sirkesi ekleyin ve saçlarınıza sürün.

  1. kabartma tozu ile kür

Kabartma tozu sadece güvenli değil, aynı zamanda çok faydalıdır. Saç dökülmesine bağlı olarak, kuru saç kürüne para harcamak yerine, kabartma tozu saçları hafifçe nemlendirilmeli ve köklerine masaj yapmalıdır. 1 bardak  sıcak suya 2 ila 3 kaşık kabartma tozu karıştırın. Oluşan macunu başınıza sürün ve hafifçe masaj yapın.  Kabartma tozu saç kirini temizler ve kimyasalın etkisini azaltır.

4 . Hardal tohumu kürü

Bu tarif özellikle yağlı saçlar için iyidir. Hardal tohumu, A vitamini için mükemmel bir kaynaktır. A vitamini saç büyümesi için iyi bir besin olarak kabul edilir. Hızlı bir şekilde saç büyümesine yol açan iyi bir uyarıcıdır. 1-2 kaşık hardal tohumu tozu alın ve bir litre suda iyice karıştırın. Daha sonra saça uygulayın.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu