Güzellik Sırları

Aspirin Saça İyi Gelir Mi?

Aspirin Saça İyi Gelir Mi?

Aspirin ile Yapılan Saç Maskesi Ne İşe Yarar?

Ateş düşürücü ve ağrı kesici olarak kullanılan aspirin bir başka özelliği ise saçlara iyi geldiğidir. Aspirin saç dökülmesine iyi geldiği gibi saç derisinin gözeneklerini de açarak güzel ve canlı görünümlü saçlara kavuşmanızı sağlar. Uzmanlar tarafından önerilen aspirinin ağrı kesicilerin en başında sıklıkla kullanılan bir üründür. Saç bakımı içinde kullanabileceğiniz aspirin ile yapılan saç maskeleri içeriğindeki D2 prostaglandin ile kepeklenme ve saç dökülme problemlerinin giderilmesinde yardımcıdır.

Aspirin Saç Kepeklerini Gideriyor

Aspirinli saç maskesi içeriğinde bolca salisilik asit bulundurur. Bu nedenle şampuanların neden olduğu kepeklenmeyi önler. Saç maskesini yapacağınız zaman havanda dövülerek toz haline getirilen aspirini kullanılan şampuanın içine katıp saçınızda 5 dakika saçlarınızda bekletip su ile iyice durulamanız gerekir. İçeriğindeki salisilik asit etkisi ile saç diplerinizde rahatlama saçlarınızda canlanma ve ışıltı kazandırır.

Aspirin Maskesi ile Saç Mantarlarından Kurtulun

Saçlarınızda peeling etkisi yapan aspirinli saç maskesi saçların derinlemesine temizlenmesine katkıda bulunarak saç mantarının oluşumunu önler. Saçlarının kuruluğundan şikayetçi olanlarda önerilen aspirinli saç maskesi, saç diplerini ölü hücrelerden arındırarak saç diplerinin havalanmasında yardımcı olur.

Aspirinle Saç Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Doğal olan bir şampuana 2 adet ezilmiş aspirini ekleyerek iyice çalkalayın. Saçlarınıza sürdüğünüz şampuanı masaj yaparak diplerine yedirip daha sonra durulayın. Kepeklenmeden şikayet edenler için oldukça yararlı bir uygulama olan aspirinli saç maskesi tariflerinden biride şöyle hazırlanır; Ilık bir bardak suyun içine 6 tane aspirini koyup eritin ve saçlarınıza karışımı ovarak sürün. Bu uygulama ile boyalı saçlar uzun bir müddet rengini koruyacaktır.

Saçlarınızın Nemlenmesi İçin Aspirinli Saç Maskesi

Saçlarınız toz, kir ve yanlış kullanılan kimyasal ürünler nedeni ile nemini kaybedip kuru ve mat hale gelebilir. Bu sorundan kurtulmak için hazırlayacağınız aspirinli saç maskesi ile probleminizi giderebilirsinizBüyük bir bardak suya bir çorba kaşığı karbonat ve 30 adet aspirini koyarak bir cezvede koyulaşana kadar ısıtıp duş aldıktan sonra saçlara uygulayıp saçınızda 30 dakika bekletin ve saçlarınızı durulayın.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu