Sağlık Haberleri

Bağırsak Kurdu Nasıl Düşürülür Bitkisel Kür Ve Tedavi

Bağırsak Kurdu Nasıl Düşürülür Bitkisel Kür Ve Tedavi

 

 

Özelikle çocuklarda ve ergenlik döneminde sık görülen sağlık sorunlarından biri de bağırsak parazitleridir. Bağırsak kurtları farklı çeşitlerde görülebilir. Ancak en çok kıl kurdu olarak görülmektedir. Bağırsaklarda çoğalan bağırsak parazitleri, başta iştahsızlık, aşırı zayıflama, karın ağrısı, mide bulantısı, kronik kabızlık, salya akması ve diş gıcırdatma gibi belirtilerle kendini göstermektedir. Bu gibi şikayetleri olan kişilerin bir an önce doktor kontrollerine gitmesi tavsiye edilir. Aynı zamanda bağırsak parazitlerinin ortadan kaldırılması için mutlaka evde doğal ürünlerden de faydalanılması gerekmektedir. Aynı evde yaşayan bir kişide bağırsak paraziti varsa bu diğer kişilere de bulaşma ihtimalini güçlendirir. Yani çocuğunuzda veya aile halkından birinde bağırsak kurdu varsa doğal ürünlerden diğer ev halkının da kullanması gerekmektedir. Bağırsak kurdu nasıl düşürülür bitkisel kür ve tedavi için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

  • Bağırsak parazitleri için zerdeçal kullanımı

Eğer karın bölgenizde ağrı ve mide bulantısı gibi şikayetleriniz varsa mutlaka zerdeçal kullanmanız tavsiye edilmektedir. Yemeklerinizin içine bir miktar zerdeçal eklemeniz yeterli olacaktır. Düzenli zerdeçal kullanımı ile bağırsak sağlığınızı yeniden kazanabilirsiniz.

  • Bağırsak kurdu için kabak çekirdeği kullanımı

En iyi parazit yok etme yöntemlerinden biri de kesinlikle kavrulmamış kabak çekirdeğidir. Sabah aç karnına bir avuç kavrulmamış kabak çekirdeği tüketimi yapmanız tavsiye edilir. Uzman kişiler, bağırsak parazitleri için kabak çekirdeği kullanılmasını tavsiye etmektedir. Özellikle yetişkinlerde görülen bağırsak parazitleri beraberinde hazımsızlık ve kronik kabızlık gibi sorunları getirmektedir. Bu gibi durumlardan kabak çekirdeği tüketerek kurtulabilirsiniz.

  • Bağırsak parazitleri için yoğurt suyu tüketimi

Bilindiği üzere yoğurt bağırsak sağlığını düzenleyen en güzel yiyeceklerden biridir. Bağırsaklarda çoğalan parazitler, ilerleyen dönemlerde bağırsak florasının bozulmasına neden olur. Eğer bağırsak florasında bozulmalar meydana gelmiş ise sabahları aç karnına bir bardak yoğurt suyu tüketmeniz gerekmektedir. Bu sayede kısa süre içinde bağırsak parazitlerinden kurtulup, daha sağlıklı bir yaşama merhaba diyebilirsiniz.

  • Bağırsak kurtları için kekik suyu

Kekik suyunun içinde onlarca şifalı bileşen mevcuttur. Ayrıca antioksidan ve anti bakteriyel özelliği ile bağırsaklarda meydana gelen kurtların dökülmesine katkı sağlar. Kekik çayını gün içinde özellikle aç karnına tüketmeniz tavsiye edilir. Öte yandan kekik suyu, bağırsak parazitlerinin yol açtığı iştahsızlık gibi durumların da ortadan kalkmasına fayda sağlayacaktır.

  • Bağırsak parazitleri için papatya çayı

Papatya çayı ile bağırsaklarda çoğalan kurtların bir an önce temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Küçük ama papatya çayına alerjisi olan kişiler için kullanılması önerilmez. Günde bir bardak papatya çayı tüketerek, bağırsaklarınızın tamamen temizlenmesine ve eski sağlığına kavuşmasına katkı sağlayabilirsiniz.

Bağırsak parazitleri için tüm bu doğal yöntemleri deneyebilirsiniz. Buna ek olarak temizliğinize de ekstra özen göstermeniz gerekir. Ayrıca kişisel eşyalarınızı bir diğer kişilerle kullanmamanız önerilir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu