Güzellik Sırları

Dayanıklı ve Bulaşmayan Makyaj Nasıl Yapılır?

Dayanıklı ve Bulaşmayan Makyaj Nasıl Yapılır?

 

Makyaj kadınlar için vazgeçilmez bir hayat stili olup pek çok kadın yaptıkları makyajın akmasından yakınmaktadır. Kuşkusuz ki bir makyajın akmasına ya da kıyafetlerinize bulaşmasının en önemli iki nedeninden biri sıcak havalar, diğeri ise kalitesiz makyaj kullanımı. İnsanın bile sıcaktan mayıştığı bir yaz ortamında klima sayesinde serinleyip canlanmasını düşünürsek makyajın da bazı koruyucularla desteklenerek akmaması sağlanabilir. Kalitesiz makyaj kullanımının da cilde zarar verdiği ve makyajı akıttığı, isminden de anlaşılmaktadır. Bunu önlemek için mutlaka piyasada çok sayıda bulunan kaliteli ve suya, sıcağa karşı dayanıklı makyaj malzemelerinizi kullanmanızda fayda var. Peki dayanıklı ve bulaşmayan bir makyaj nasıl yapılır? Bu yazımızda bunu ayrıntılı bir şekilde inceleyelim.

Dayanıklı ve Bulaşmayan Makyajın Püf Noktaları

Fondötenin Temellerini Sağlayan Eleman: Baz

Bir makyajın akmasını istemezseniz makyaj yaparken öncelikle bu noktaya dikkat etmelisiniz. Çünkü fondöten makyajın temeli gibidir. Ama fondötenin temeli de baz uygulamasıdır. Yüzünüzü yıkadıktan sonra kaliteli bir baz uygulaması yapın ve ardından kaliteli bir fondöteni fırça ya da makyaj süngeri ile cildinize dağıtırsanız makyajın akmasını ve bulaşmasını temellerini atmış olursunuz.

Fondötenin Gelişim Elemanı: Transparan Pudra

Fondöten sonrası kaliteli transparan bir pudrayı yüzünüze uygulamanız halinde fondötenin içerisindeki sıvı pudra ile kaynaşacak ve böylece fondöten uygulaması daha sabit bir hale getirilmiş olacak. Ayrıca bu şekilde kalıcılığı artmış olacak ve fondötenin kıyafetlerinize bulaşmasını önleyeceksiniz.

Göz Makyajının Temellerini Sağlayan Eleman: Göz Makyajı Bazı

Normal bazdan farklı olan bu elemanı temiz göz kapağınıza uygulayın. Daha sonra göz kapağınıza far ve eyeliner uygulaması yapın. Böylece göz makyajınız dayanıklı olacak, göz makyajınız akmayacak ve böylece ağlamış kadın görüntüsünden kurtulacaksınız.

İki Kat Dudak Uygulaması: Pudra ve Ruj

Bunu uygulamak için öncelikle dudak kalemi ile dudağınızı çerçeveleyin ve daha sonra çerçevelediğiniz dudağın içini yoğun bir şekilde dudak kalemi ile boyayın. Daha sonra kaliteli mat bir ruj uygulayıp üzerine biraz pudra sürün ve tekrar mat ruj uygulaması yapın böylece rujun sıvılığı pudra tarafından emilip pudra ile ruj kaynaşacak ve dudak makyajınız akmayacak.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu