Güzellik Sırları

Kaş Ve Kirpik Uzatma Gürleştirme Yöntemleri

Kaş Ve Kirpik Uzatma Gürleştirme Yöntemleri

Kaşlar ve kirpikler, insanların daha estetik görünmesine yardımcı olan en güzel vücutsal özelliklerden birdir. Bu nedenle kaşlar ve kirpikler ne kadar uzun ve gür bir görünüme sahip olura, kişiler o kadar estetik bir görünüm ortaya çıkacaktır. Fakat pek çok kişinin ortak sorunları arasında kirpiklerin kısa olması ve kaşların seyrek olması sorunları mevcuttur. Bu gibi durumlarda güzellik merkezleri tarafından birkaç farklı işlem uygulanabiliyor. Ama güzellik merkezlerinde kaç ve kirpikler için uygulanan uygulamalar, kalıcı olmadığı gibi oldukça pahalı bir işlem olacaktır. Ama evde yapılabilecek birkaç doğal uygulama sayesinde, kaşlar ve kirpiler daha gür ve daha uzun görünüme kavuşacaktır. Kaşlarından ve kirpiklerinden memnun olmayan kişiler için bu yazımızda kaş ve kirpik uzatma gürleştirme yöntemleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Bitkisel Ürünlerle Kaş Ve Kirpik Uzatma Yöntemleri

Doğanın insana verdiği olağan üstü özelliklerde ürünler mevcuttur. Bunları kaş ve kirpiklerinize kullanabilirsiniz. Bu sayede hem saha gür hem de daha uzun kaş ve kirpik yapısına ulaşmanız da mümkün olacaktır.

Yumurta sarısı; eğer kaşarınızda ve kirpiklerinize dökülmeler sürekli yaşanan durumlar içindeyse o halde haftada birkaç kez kirpiklerinize ve kaşlarınıza yumurta sarısı sürebilirsiniz. Yumurta sarısı kaşların ve kirpiklerin köklerini güçlendirerek, dökülmelerini önler ve daha canlı görünmesine yardımcı olur.

Badem sütü; badem sütü ile cilt bakımları her dönem yapıldığı gibi günümüzde de badem sütü kullanımı sıklıkla yapılmaktadır. Dolayısı ile kaşlarınız ve kirpikleriniz için badem sütü kullanabilirsiniz. Bilhassa stres kaynaklı dökülmelerin önüne geçecektir.

Sarımsak; sarımsak kıl köklerini besler ve daha sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. Dökülen ve uzamayan kaş ve kirpik köklerine bir miktar sarımsak sürebilirsiniz. Kısa sürede aldığınız sonuca inanamayacaksınız.

Doğal Yağlar İle Kaş Ve Kirpik Uzatma Yöntemleri

Bitkiler her derde deva olacak şekilde yaratılmıştır. Dolayısı ile kaş ve kirpik bakımında hatta saç bakımında verdiğimiz yağları rahatlıkla kullanabilirsiniz. İşte kaş ve kirpik gürleştiren doğal yağlar…

Zeytinyağı; zeytin yağı kaşların ve kirpiklerin sağlıklı olmasına yardımcı olurken, daha hızlı uzamalarını da sağlar. Günlük olarak makyajınızı çıkardıktan sonra kaşlarınıza ve kirpiklerinize bir miktar zeytinyağı sürebilirsiniz. Bu şekilde kullanım yaptığınız takdirde daha gür ve daha uzun kaşlara ve kirpiklere ulaşmanız da mümkün olacaktır.

Hindistan cevizi yağı; Hindistan cevizi yağı ile kaşlarınızı ve kirpiklerinizi daha güzel hale getirmeniz mümkün olacaktır. Her gün bir miktar Hindistan cevizi yağı kullanarak daha canlı ve daha uzun kirpiklere sahip olmanız da mümkün olacaktır.

Aleo vera; son günlerde popüler cilt bakımlarından biri de kesinlikle aleo veradır. Bu nedenle cildinizde aleo vera kullanımı yaptığınız gibi saç ve kirpikleriniz için aleo vera kullanımı yapabilirsiniz. Bu sayede daha gür ve daha bakımlı hale getirmeniz mümkün olacaktır.

 

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu