advertorial

Modern Ofis Dekorasyon Fikirleri

Modern Ofis Dekorasyon Fikirleri

 

Modern yaşam alanları, ofis dekorasyonları, dizayn etmek için birçok fikir, tasarım örneği günümüzde internetin de aracılığı ile bir tık ile karşımıza geliyor. Birçok farklı tasarım ve dekorasyon örneği ile karşı karşıya kalabiliriz. Sizlerde ofis dekorasyonlarınızı modern bir konsept ile oluşturmak ya da yenilemek istiyorsanız, tavsiyelerimize göz atabilirsiniz. Bu içerik internetteki bol görselli, modası geçmiş eski ofis görsellerinden oluşmayacak. Bu içerik içerisinde, ofis dekorasyonlarında yeni trendlere, ofis mobilyalarının seçiminin önemine ve ofise hareket katacak aksesuarlara değineceğiz.

Ofis Dekorasyonlarında Yeni Trendler

Geçmişteki gri, bölmeli sıkıcı ofis ortamları yerini daha eğlenceli yaşam alanlarına bırakıyor. İnsanların her geçen gün, daralan yaşam alanları, kendilerine vakit ayıramamaları, sosyalliğe olan açıkları iş yaşantılarına da yansıyor. Sosyallik ve eğlenme ihtiyaçları karşılanan insanların, işlerine ve çalışmalarına daha çok odaklandığı ve başarıyı elde ettiği gerçeği firmalar tarafından keşfedildikten sonra ofis dekorasyonlarında da trendler değişiklik göstermeye başladı.

Ofislerde yeni trendlerin içerisinde mutlaka, hobi alanları, oyun alanları, dinlenme alanları oluşturulmalıdır. Üstelik bu alanların iç dekorasyonu insana neşe katan, kafasını dağıtabilecek konsept tasarımlar olmalıdır. İçerisindeki oyuncaklar da bu doğrultuda seçilebilir.

Eğlenceli mekanların yanı sıra çalışma alanlarında da, geçmişte olan, klasik bölmeler artık ortadan kalkıyor ve daha çok sosyallik için aradaki bölmelerin ölçüleri kısalıyor. Üstelik odalar cam bölmeler ile ayrılarak hem ofis içi ferahlık hem de ofis içi iletişim kurulması amaçlanıyor.

Gri, kapalı alanlar, güneş girmeyen odalar ve havasız yaşam alanlarına renk katmak için ofis içerisinde iç mekân bitkileri kullanılıyor. Büyük saksılarda iç mekân ağaçları ve bitkileri yerleştiriliyor. Özellikle yeşil yapraklı bitkiler seçilerek, çalışanların zaman zaman gözlerini dinlendirebilmeleri hedefleniyor.

Çalışırken odağı arttırmak için, zeminler halı ile kaplanarak, ayakkabılardan istenmeyen topuk seslerinin de önüne geçiliyor.

Ofis Mobilyalarının Dekorasyona Katkısı

Modern ofis dekorasyon trendlerini oluştururken, modern ofis mobilyaları da oldukça önemli bir yer oluşturuyor. Özellikle yönetici odaları, çalışma alanlarında yer alan masa, sandalye, kütüphane gibi mobilyalara yer veriliyor.

Ofis mobilyalarında, kullanıcıların ihtiyaçları olacak, çekmece ve gözlere yer veriliyor. Masa ve sandalye, bilgisayar ile çalışmak için doğru ölçü formlarını sağlanması için tasarlanıyor. Çalışanların bedensel sağlıklarını da korumak için doğru oturuş pozisyonunun desteklendiği sandalye ve masalar tercih ediliyor.

Özellikle kütüphaneler tercih edilerek hem kaynak ihtiyaçları gideriliyor hem de dekorasyona katkı sağlanıyor. Günümüzde olası kazaların önüne geçilmesi adına, yüksek kütüphaneler yerini daha ufak ve minimal kütüphanelere bırakıyor.

Yönetici odalarında tercih edilecek ofis mobilyaları ise, yöneticinin tüm çalışma ihtiyaçlarını karşılarken, konuklarını ağırlamak için de tasarlanıyor. Genellikle çalışma masası önünde yer alan iki sandalye ve sehpaya ek olarak, daha büyük odalarda, özel sohbet köşeleri oluşturuluyor. Bu alanlarda konuklarını özel olarak ağırlamak isteyen yöneticiler, daha samimi ve ikramlarını sunduğu bir konsept oluşturabiliyor.

Günümüzde yönetici odalarında da iç mekân bitkileri sıklıkla tercih ediliyor. Genellikle dekorasyona katkı sağlaması için tercih edilen iç mekân bitkileri, ağaç türlerinde oluyor. Bakımı kolay olan bu bitkiler, durağan ofis odalarına bir hareket katıyor.

Güncel ofis dekorasyonu ve modern ofis mobilyalarını incelemek için, ofis mobilyaları kategorimize göz atabilirsiniz. Mükemmel bir ofis dekorasyonuna ihtiyacınız varsa, tamamen ücretsiz iç mimar hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu