Güzellik Sırları

Kalıcı ve Doğal Güzellik İçin Doğru Cilt Temizleme Rutini

Kalıcı ve Doğal Güzellik İçin Doğru Cilt Temizleme Rutini

 

Kalıcı bir güzellik her bayanın istediği en doğal arzudur. Ancak ezberlenmiş olan bazı kolay yöntemlerin dışında kalıp göz ardı edilen cilt bakımındaki kurallar cildin deforme ediyor. Kalıcı güzellik elbette ki sürekli makyaj yapmak değildir. Ya da estetik yaptırmakta değildir. En kaliteli kozmetik ürünleri bile yeri geldiğinde kalıcı güzellik için yeterli olmayabilir. Kalıcı güzellik için doğal besleme ve düzenli olarak cilt bakımı ve cildin ihtiyaçlarını bilmekten geçer.

Cilt temizleme rutini nasıl yapılır?

Kalıcı bir güzellik için öncelikle cilt bakım rutini oluşturulmalı. Bazılarımız cilt bakımı için sadece cildi nemlendirmenin yeterli olacağını düşünürüz. Ya da ne zaman nasıl cilt bakımı yapacağımızı bilemeyiz ve ya cilt bakımını çokta önemsemeyiz. Giderek yaşlanan cildimizin o kadar çok ihtiyaçları vardır ki biz bunu bir nemlendirici ile küçümsersek cildimiz hem hızla yaşlanır hem de kalıcı güzelliğini kaybeder.  Cilt bakım rutinini oluştururken önce cildimizi tanıyalım. Ve cildimizin en temel ihtiyaçlarına göre rutin bir şekilde cilt bakımızı yapmaya başlayalım ve bu bakımı elimizden geldiğince devam ettirelim.

Cilt Temizleme Rutininde Dikkat Edilecek unsurlar

Cilt bakımı yaparken hepimizin zaman zaman yaptığı bazı hatalar var.  Bu hataların başında cilt tipimizi tanımadan farklı fraklı uygulamalar yapmak. Sağlıksız beslenmek, yetersiz uyku, az sıvı tüketimi, cilde zarar veren yasaklı ürünlerden kullanmak gibi yaşam tarzları ciltteki kalıcı güzelliği yok eden hatalardır. Birde hepimizin en sık yaptığı hata cilt temizlemede aşırıya gitmemiz oluyor. Cildi ne kadar sık ne kadar derinlemesine temizlersek iyi olacak sanıyoruz. Fakat PH değeri düşük sabunlar ve klorlu sular cildimizi harap etmekten başka bir işe yaramıyor. Fazla makyaj yapmakta kalıcı güzelliği yok edenler arasında yer alıyor. Sık makyaj yapmak sık temizlik gerektirdiği için cildin deformasyona uğramasına sebebiyet veriyor.

Kalıcı ve Doğal Güzellik İçin Cilt Temizleme Rutininde tavsiyeler

Kalıcı bir güzellik istiyorsak düzenli bir şekilde cilt bakımı yapmamız şart. Cildimizdeki kalıcı güzelliği bozmadan devam ettirebilmek için önerileri su şekilde sıralayabiliriz:

  • Cilt temizliğinde yağ bazlı ve yüz temizleme jelleri gibi cilt bakım ürünleri ile sabah ve akşam cildi temizlemek.
  • Cilt bakımı için kullanılan kozmetik ürünlerinin daha etkili olması için cilt temizliğinden sonra cilde tonik uygulamak.
  • Cilt tipini iyi tanıyarak ciltteki sorunlara karşı iyileştirici ilaç ve önemler ile müdahale etmek.(akne, sivilse, yüksek yağ oranı, kuruluk vs.)
  • Rutin cilt bakımında önemli bir yeri olan onarıcı ve düzenleyici cilt serumları ile cildi beslemek.
  • Yaşlılığı azaltan bir görünüm için rutin cilt bakımında göz çevresi bakım kremlerini kullanmak oluyor.
  • Dışarıya çıkarken güneş koruyucu özelliği olan kremleri kullanmayı ihmal etmemek oluyor.

Kalıcı bir güzellik için sağlıklı beslenmek dışında düzenli olarak cilt bakımı yapmak kalıcı güzelliği daimleştirir.

 

 

 

Facebook Comments Box

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu