Sağlık Haberleri

Baş Dönmesinin En Büyük Nedenleri

Baş Dönmesinin En Büyük Nedenleri

 

Baş dönmesi günümüz çerçevesinde oldukça yoğun olarak görülmekte olan ve oldukça önemli bir sağlık sorunudur. Bazı durumlarda gene olabildiğince uzun sürmekte olan baş dönmeleri bazı durumlarda bizi boğabilmektedir. Baş dönmesi nedeni beraberinde işlerinizi dahi yapamayabilirsiniz. Yine bazen baş dönmeleri yüzünden dinlenmeniz dahi imkânsız olabilir. Baş dönmesi çok kişi tarafından bilindiğinin aksine bir tür rahatsızlık değildir. Baş dönmeleri bünyemizde olan bir tür sağlık problemin işaretidir. nihayetinde bünyemizde olası bir tür sağlık sorunu hatalık durumunda belirti biçiminde baş dönmesini bizlere işaret etmektedir.

Kan Basıncı Değişimleri!

Baş dönmesi kulak sorunlarından kan basıncı değişimlerine ve göz sorunlarından beyin rahatsızlıklarına kadar çok değişik biçimlerde karşımıza çıkabilmektedir. Ancak günümüz çerçevesinde yine en fazla görülmekte olan baş dönmesi nedenleri de kulağımızın içerisinde olan denge sıvısına bağlıdır.

Baş dönmesi her daim bir sağlık sorunundan ötürü oluşmayabilmektedir. Buna bir örneğin psikolojik ruhsal problemleriniz, iç yaşantınız ve korku aynısı duygusal değişimlerden ötürü da baş dönmesi meydana gelebilir. Son derece üzücü bir haberden sonrasında bireylerin bayılmaları da buna olabildiğince kaliteli bir örnektir.

En Büyük Sebepleri

Baş dönmesinin en büyük nedenleri arasında gene olabildiğince yoğun olan ağrı çeşitleri gelebilmektedir. Son derece sık ve derin solunum yapmakta baş dönmesine yol açabilir. Bunun yanı sıra korkular, yaralanmalar, baş ağrıları ve kan basıncı düşüklüğü de baş dönmesine neden olabilir. Yine öksürmek dahi baş dönmesi yapabilir. Bunlara ek şekilde sakinleştirici haplar, kalp atım hızları, içkulak enfeksiyonları ve alkol alımı da baş dönmesini meydana getiren önem arz eden sebepler arasındadır. Yine bu sebeplere ek şekilde migren, ilaçlara olan alerjiler, kulak zarının olumsuz bir şekilde yırtılması ve görme sorunları de böyle bir baş dönmesini meydana getirebilmektedir. Bunun yanı sıra vücutta olan bir rahatsızlığın tam anlamıyla teşhisi için baş dönmesinin türevleri araştırılabilir. Örnek vermek gerekirse  kısa süreli göz kararması ve başın az dönmesi sonrasında yeniden kendine gelinmesi ya da göz kararması ve uzun vakit baş dönmesi ve bireyin bir yere oturma hissi duyması da baş dönmesinin türevleri arasında yatmaktadır.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu