Sağlık Haberleri

Aşırı Terlemeye Doğal Çözümler

Aşırı Terlemeye Doğal Çözümler

Aşırı fazla terlemeye karşı kullanılabilen doğal çözümler terleme probleminizi bitkisel yollar ile yan etki ve ağrılar oluşmadan giderebilmektedir. Bu yazımızda da sizlere terleme ile nasıl mücadele edebileceğiniz, terlemeye karşı hangi tür bitkisel çözümlerin uygulanabildiğini, hangi gıdaların iyi geldiğini anlatacağız. Besleyici ve oldukça sağlıklı içecek olan domates suyu sakinleştirici fonksiyona sahiptir. Gün içerisinde sadece 1 bardak domates suyu içip aşırı terleme problemini durdurabilirsiniz. Yine bu uygulamayı da sadece bir hafta boyunca deneyebilir ve sonuçlarını kendi gözleriniz ile görebilirsiniz.

Terlemeyi Doğal Yollar İle Nasıl Önlersiniz?

Yine terlemeye bitkisel, doğal çözüm olarak kullanılmakta olunan farklı doğal çözümlerden biri de buğday otu suyu olarak bilinmektedir. Mükemmel bir beta-karoten fonksiyonu taşıyan, kalsiyum, klorofil, demir, lif, K vitamini kaynağı olan buğday otunun suyu yine protein, c vitamini, B-12 vitaminleri, B-6 vitaminleri ve folik asit içeriyor. Buğday suyu kan basıncınızı düşürmekte ve vücudunuzdaki toksinlerin atılması sağlayarak çoğu hastalığa iyi gelmektedir. Terlemenizi de olumlu derece de azaltacağı için kesinlikle tavsiye ediyoruz.  Sağlıklı ve son derece dengeli bir beslenme yöntemi olan ve terlemenin kesinlikle kontrol altında tutulabilmesi açısından son derece önem arz etmektedir.

İşlenmiş Gıdalardan Uzak Durun

İşlenmiş, aşırı yağlı besinleri tüketmeniz sindirim sisteminizin gereksiz yere zorlanmasına ve bu da sizin boşuna terlemenize yol açabilmektedir. Kalsiyum açısından peynir, süt gibi gıdaları tüketmeniz terlemenize olumlu oranda fayda sağlayacaktır. Aşırı baharatlı yiyecekleri yememeniz yine terlemenizi azaltan unsurlardan olacaktır. Baharat olarak örneğin çiğ köfte gibi gıdaları tüketmemelisiniz. İdrara söktürücü fonksiyon ile birlikte senelerdir kullanılmakta olan kuşkonmaz yine terlemenizi durdurabilmek ve azaltabilmek için kullanabilirsiniz. Kuşkonmazı kaynatıp suyunu da içebilirsiniz ve ızgara da yapabilirsiniz. Soğuk olarak da tüketebilirsiniz. Kuşkukonmaz’ın her şekilde tüketilebilmesi sayesinde kesinlikle tavsiye ediyoruz. Yine bunlara ek olarak terlemeniz ile birlikte sıvı kaybettiğiniz için bolca sıvı tüketmelisiniz. Eğer aşırı oranlarda sıvı tüketmezseniz zaman içerisinde çeşitli problemler ile karşılaşabilirsiniz. Çünkü vücut sağlığınız açısından gereksiz yere aşırı terlemeniz size oldukça zarar verecektir ve zaman içerisinde daha farklı hastalıkların oluşmasına da neden olabilmektedir.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu