Anne-Aile-Çocuk

BEBEK GİYİMİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

BEBEK GİYİMİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

 

Bebek giyim seçimi cilt sağlığı açısından çok önemlidir. Bebeklere kıyafet alırken ciltlerine zarar vermeyecek cildi ile uyumlu olacak kıyafetler seçilmelidir. Bebek cildi için en pahalısı en iyisi demek değildir. Bu konuda bebek giyiminde dikkat edilmesi gerekenleri kategori halinde inceleyelim.

En Doğru Kumaş Seçimi Pamuk !

  • Seçilen ürünler muhakkak %100 pamuk olmalıdır. Pamuk olan kıyafetler bebeğin cildine zarar vermez. Mümkünse %100 pamuk olan kıyafetleri seçin.

Dar Bebek Kıyafetlerinden Uzak Durun !

  • Bebeği sıkan dar kıyafetlerden uzak durulmalıdır. Bebeğinizin rahat hareket edebilmesi tamamen giydiği kıyafete bağlıdır. Bebeği sıkan dar kıyafetler bebeğinizin hareketini kısıtlamakla birlikte bebeğinizi rahatsızda edecektir. Bu yüzden rahat giysiler tercih edilmelidir.

Bebeğinizin Alerjisine Dikkat !

  • Bebeğinize alışveriş yaparken alerjisi var ise alerji dikkate alınarak alışveriş yapılmalıdır. Örneğin; astım hastası bir bebek ise yünlü kıyafetlerden uzak durulmalıdır.

Bebek Kıyafetlerini Doğru Yıkayın !

  • Bebeğinize alışveriş yaptıktan sonra kıyafetleri muhakkak yıkama talimatına uygun bir şekilde yıkayıp ütülenip giydirilmelidir. Yeni alınan kıyafetler asla yıkanmadan giydirilmemelidir.

Etiketlere Dikkat !

  • Kıyafetlerdeki etiketleri muhakkak bir makas yardımı ile kesmelisiniz. Etiketler genelde ense ve bel bölgesinde olduğundan çocuğun ense ve bel bölgesini tahriş edip hatta çizedebilir.

Metal Parçalı Kıyafetlerden Uzak Durun !

  • Kıyafetlerde genellikle iç çamaşırlarında bulunan çıt çıtları inceleyerek almalısınız. Oksitlenme gibi durumlarda bebeğinize giydir memelisiniz.

Kimyasal Bebek Cildine Zarar Verir !

  • Bebeğinize kıyafet seçerken %100 pamuk olması kadar önemli bir husus daha, kimyasal içermeden işlenmiş kumaşlardan ve boyasız olan ürünlerden seçmelisiniz.

Yumuşak Kıyafetler İlk Tercihiniz Olsun !

  • Ayakkabı seçiminde kaliteli ve doğal ürünlerden seçmeye özen göstermelisiniz. Ayak parmaklarını sıkmayacak taban kısmı  yumuşak olan ürünlerden özenle seçmelisiniz.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu