Güzellik SırlarıÖneriyoruz

Kaşları Almanın Kolay Yolları

Kaşları Almanın Kolay Yolları

Kaşlar, yüz yapısına göre şekillenmelidir. Herkesin kendisine yakıştırdığı belli bir kaş şekli vardır ve bu kaş şekli kişinin genel görümünü önemli ölçüde etkilemektedir.

Kaş Alırken ya da Aldırılırken Nelere Dikkat Etmeli?

İlk kez kaşınızı aldırıyorsanız öncelikle işin uzmanı kişilere aldırmalısınız. Daha sonraki kaş alımlarında kendiniz almaya devam edebilirsiniz. Kaş alırken mutlaka aydınlık bir ortam olmalı aynanız ise büyüteçli ayna olmalıdır. Büyüteçli aynalar en ince kaş kıllarını da göstereceğinden sağlıklı bir görüntü elde etmenize yardımcı olacaktır.

Kaş Alma Yöntemleri

Cımbızla kaş alma, iple kaş alma, ağda ile kaş alma yöntemleri en bilinen ve genelde uygulanan kaş   alma teknikleridir.

Cımbızla Kaş Alma Yöntemi;

Şayet ilk kez kaş alıyorsanız mutlaka bu konuda bilgili kişilerden yardım almalısınız. Çünkü hatalı alınan kaş kılları görüntüyü bozmanın yanında uzayıp tekrar şekillendirme süresi gelinceye kadar uzun süreceğinden bir süre hatalı kaş ile dolaşmak durumunda kalabilirsiniz.

İple Kaş Alma Yöntemi;

Bu yöntem cımbıza göre daha riskli ve dikkat isteyen bir yöntemdir. Işıklı ortamda, yine bu konuda pratiği olan kişilere kaşlarınızı emanet etmelisiniz. İple kaş almak genelde başka bir kişinin almasını gerektirmektedir. Çünkü iple kendi kaşını alması hatalı kıl yolunmasına neden olabilir.

Ağda ile Kaş Alma Yöntemi;

Bu yöntem de kişinin kendi kaşı için uygulaması oldukça riskli bir yöntemdir. Yine bu konu da uzman kişilere kaşlarınızı emanet etmeniz gerekmektedir. Kaşlar alınmadan önce kaşlardaki uzun kıllar kısaltılmalı ve ağda tekniği kullanılacaksa öncelikle ağdayı taşırmadan sürmelidir.

Kaşlar Alınırken Nelere Dikkat Etmelidir?

Kaşlar alınmaya başlamadan önce ön tedbirler alınmalıdır, ayna büyük gösteren büyüteçli ayna olmalı ve cımbız tek hamlede kaş kılını tutan kaliteli cımbız olmalıdır. Her alanda olduğu gibi kaş şekillerinde de farklı dönemlerde moda akımından etkilenilmiş, sırf moda diye ya çok ince ya da çok kalın kaş modelleri kullanılmıştır. İnce, kalın, düz, kavisli gibi farklı modeller şeklinde değişiklik gösteren kaş şekilleri, kişiye göre yani kişinin kaş biçimine göre farklılıklar göstermektedir. Başkasında görüp beğendiğiniz kaşı kendinize uygulamamalısınız. Maalesef kaş bugün böyle yarın şöyle olsun denebilecek bir durum değildir. Sırf moda diye kaşınızın şeklini değiştirmemeli değiştirecekseniz de kendi yüz tipine en uygun olan kaş modelini seçmeyi tercih ermelisiniz.

Kaş Kontürü;

Son yıllarda hızla yayılan ve geniş bir kitle tarafından kabul gören kaş kontürü büyük ilgi görmektedir. Kalıcı makyaj uygulamaları grubunda görülen bu uygulama renk pigmentlerinin kaş bölgesindeki derinin altındaki tabakaya işlenmesi temeline dayanan bir yöntemle uygulanmaktadır. Bilinçli yapılan, gerçekten yüzünün şekline uygun olan kişiler için bu olumlu bir tekniktir. Ancak, sırf moda diye parmak kalınlığında yapıştırılmış gibi emanet duran tek tip kalın kaşlar kendilerini çirkinleştirmekten başka bir işe yaramamaktadır.

 

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu