Pratik Bilgiler

Bebeklerde ve Çocuklarda Yüzme Boy Uzatır mı ?

Bebeklerde ve Çocuklarda Yüzme Boy Uzatır mı ?

Bebeklerde ve Çocuklarda Yüzme Boy Uzatır mı ?

Bebeklerde ve çocuklarda yüzmenin boy uzattığı yaygın bilinen bir bilgidir. Kas gelişimi ne kadar hızlı ve orantılı olursa boy ve gelişimde o kadar hızlı sağlanır.

Yıllar boyunca birçok kişinin yüzme ile boy uzadığına dair bilgiler paylaştığını birçok kanal üzerinden görmüşüzdür. Kas gelişimi ele alındığında dünya üzerindeki spor türleri arasında en güzel gelişimin yüzme ile sağlandı görünüyor. Kas gelişimi doğru orantı ile aslında bakacak olursak boy uzamasına da etki ediyor. Vücudun esnemesine olanak sağlayan yüzme birçok uzman tarafından yapılan açıklamalar ile kesin olarak boy uzamasına katkı sağlıyor. Ancak yüzme sırasında yetişkinler ile bebeklerin boy uzatma hareketlerinin birbirine göre değişiklik gösterdiğini belirtmek istiyoruz. Bu yazımız içerisinde bebeklerin yüzmesi boy uzatır mı sorusuna yanıt vererek bazı paylaşımlarda bulunmaya çalışacağız.

Bebeklerde Boy Uzatan Yüzme Hareketleri

Yukarıdaki bölümde bebeklerin yüzmesi boy uzatır mı sorusuna aslında yanıt vermiştik. Bir bebek, doğru hareketleri yapması durumunda 0-4 yaş aralığında yüzerek oldukça güzel bir boy atabilir. Genel olarak uzmanlar bebekler için sırt üstü, serbest, kelebek ve kurbağalama yüzme stillerinde kısa sürede iyi bir boy alabileceklerini belirtiyor. Özellikle 3 yaşını geçmiş bebeklerin kesinlikle kurbağalama stili üzerinden yüzmesi öneriliyor. Kurbağalama, vücudu diğer yüzme stillerine göre daha fazla esnetmekte kas gelişimini büyük oranda hızlandırmaktadır. Bebekler, yüzerken boy ile beraber aynı zamanda akciğerlerini de genişletebiliyor. Göğüs kafesinin genişlemesine olanak sağlayan yüzme, omurganın ve kasların iyi bir şekilde esneklik kazanmasını sağlıyor.

Bebeklerde Boy Uzatan Yüzme Egzersizleri

Profesyonel bir eğitmenden alınacak kurbağalama yüzme stili, bebeklerde oldukça güzel bir esneme oluşturarak boy ve omurganın hızlı bir şekilde uzamasını sağlar. Yukarıdaki bölümde bebeklerin yüzmesi boy uzatır mı sorusuna cevap verirken aslında tüm yüzme stillerinin olumlu etkiler meydana getirdiğinden bahsetmiştik. Egzersiz konusunda ise yaşadığınız bölge içerisinde bulunan kapalı yüzme salonlarına giderek eğitmenlerin kontrolünde planlanmış egzersizleri bebeklerinize uygulata bilirsiniz. Oldukça riskli bir yaş grubu olmasından dolayı bireysel, yetişkinlere yönelik hareketleri uygulatmaktan kesinlikle kaçırmamanızı öneririz. yetişkinlere oranla bebeklerin hızlı bir şekilde boy atmasının asıl nedeni kemik yaşlarının küçük olmasıdır. Bebeklerin eklemleri arasında bulunan boşluklar, yapacakları en ufak bir aktivite de dahi hızlı bir boy atmalarını sağlıyor. Burada çıkarılan en büyük sonuç; profesyonel eğitimin her şeyden önemli olduğudur.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu