Pratik Bilgiler

Temizlikte Kullanılan Yiyecekler

Temizlikte Kullanılan Yiyecekler

 

Ev hanımlarının en büyük ilgi odağı olan temizlik için pek çok farklı uygulamalar denerken temizlikte kullanılan yiyecekler için araştırmalar yapılmaktadır.

Temizlikte kullanılan yiyecekler ilk duyduğunuzda çok şaşıracak ve bu yiyecekler ile yapılan temizliğe inanamayacaksınız. Hem doğal hem de sağlıklı bir şekilde temizlik yapmanın en kolay yolları için bu yiyecekler her zaman farklı bir yere sahip olacaktır. Organik temizlik ürünleri elde etmek için bu yiyeceklere çok daha fazla önem vereceksiniz. Temizlikte kullanılan yiyeceklerin bazıları şunlardır;

1 – Muz

Evinizde uçuşup duran küçük meyve sineklerine tuzak kurmak için muz kullanabilirsiniz. Uzun bir kavanoz içine olgunlaşarak kararan bir muz ve biraz bulaşık sabunu koyun. Sonra bir kağıdı yuvarlayarak huni şekli verin ve yaptığınız huninin dar ucunu kavanozun içine gelecek biçimde yerleştirerek sabitleyin. Uzun tatlı kokusu sinekleri çekerken huni ve sabun kavanoza giren sineklerin çıkmasını engelleyecektir.

2 –  Soda

Soda her zaman doğal temizleyici olup bununla banyo aynanızın üzerine püskürtün ve daha sonra aynayı sünger ile silmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca soda ile mücevher, tezgah, giysilerden leke çıkarma işlemleri için kullanabilirsiniz.

3 – Pirinç

Temizlenmesi zor olan şişe ya da kavanozların temizliğini pirinç ile çok daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Sabunlu suyun içine bir miktar pirinç ekleyin ve şişenizin içine bu karışımı koyduktan sonra çalkalayın. Çok daha zor olan bölgelere rahatlıkla ulaşıp tertemiz yapmanız mümkün olmaktadır.

4 – Patates Kabukları

Şömine temizliğinde patates kabuğu kullanımı çok daha kısa sürede olumlu sonuçlar almanıza yardımcı olmaktadır. Biraz patates kabuğu şömine içinde yakılmaktadır. Ancak kabukların 48 saat boyunca kuruması beklenmesi gerekir. Çünkü nemli olan kabuklar bu tarz temizleme işlemlerinde istenilen sonuçları vermez.

5 – Limon

Yemeklerde, çorbalarda, salatalarda ve hatta tatlılarda çok sık kullanılan limon ev temizliğinde çok daha önemli bir yere sahip olmaktadır. Mikrodalga fırını temizleme işlemleri için bir kaseye limon suyu, limon kabuğu ve su koyun. Mikrodalganın içine bu kaseyi yerleştirdikten yaklaşık 3 dakika sonra fırını çalıştırmanız yeterli olmaktadır.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu