Pratik Bilgiler

Beyaz Duvar Boyası İle Uyumlu Mobilya Seçimleri

Beyaz Duvar Boyası İle Uyumlu Mobilya Seçimleri

 

Doğru mobilya ve renk uyumları evimizin en önemli konularından birisidir. Bazen hiç düşünmeden sadece beğendiğimiz için bir mobilya alırız. Ancak o mobilya duvar boyanızla uyumsuz bir renkse beğendiğiniz mobilya artık size güzel gelmeyebilir. Çünkü güzel bir mobilyayı gösteren aslında arkadaki duvar fonudur. Yani duvarınızın o mobilyaya uygun boyasıdır. Bu nedenle mobilya seçerken duvar boyanızı da dikkate almanızda fayda vardır. Eğer duvarınız boyanacak ise o zaman istediğiniz mobilyayı alıp sonra ona uygun bir boya seçebilirsiniz. Biz burada beyaz boya duvarına hangi mobilya daha uygun olabilir biraz bundan bahsetmek istiyoruz.

Masif Mobilya Ve Doğal Ahşap Mobilya

Duvar renkleri bizim evimizde ruh halimizi olumlu yönde etkileyebilecek renkte olmalıdır. Beyaz daima huzur ve temizi ifade eder. Ancak mobilyanız yine çok beyaz ton olursa eviniz daha çok soğuk bir havaya sahip olabilir. Örneğin kapılarınızda beyaz renk güzel olsada hem kapı hem de duvarın beyaz olmasını önermiyoruz. Doğal ahşap kapı beyaz duvarınızı daha şık gösterecektir. Oturma mobilyalarınız ise son zamanların en moda rengi olan doğal ahşap ve masif ahşaptan oluşmalıdır. Ahşabın o mükemmel görüntüsünü beyaz duvarlarınız daha belirgin hâle getirecektir. Bunun yanında ahşabın hakim olduğu mobilyalarınızın kumaşları daha canlı ve cıvıl cıvıl bir renk olmalıdır.

Siyah Mobilya

Beyaz duvarlarınızı bej ve ya kirli beyaz da kullanarak siyah mobilya seçimi yapabilirsiniz. Siyah severler için duvar boyanızda siyaha yakın bir renk olursa bu odanızı hem daha küçük gösterir, hem de zamanla sıkılmanız kaçınılmaz olur. Bu nedenle gri ve siyah tonlarını siyah mobilya için önermiyoruz. Siyah ve mermer görünümlü mobilyalar 2020’ nin en moda mobilyası haline gelenlerdendir. Bu mobilyaları en güzel gösterecek olanda yine seçtiğiniz duvar boyasıdır. Burada çiğ bir beyaz duvar boyası yerine bej, kirli beyaz duvar boyası kullanabilirsiniz. Size ufak bir ipucu. Eğer sevdiğiniz bir mobilyaya hangi renk duvar boyası gider diye düşünüyorsanız, mobilyanızın katalogda arka fonunda hangi renk duvar fonu kullanıldığına dikkat ediniz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu