Pratik Bilgiler

Bilgisayardaki Kir ve Tozu Temizlemenin Basit Yolu

Bilgisayardaki Kir ve Tozu Temizlemenin Basit Yolu

 

Her zaman çok önemli bir yere sahip olan bilgisayarlardaki kir ve tozu temizlemenin basit yolu ile zaman kazanacaksınız.

Teknolojinin gelişmesi ile hem evlerde hem de iş yerlerinde olan bilgisayarlardaki kir ve tozu temizlemenin basit yolu sayesinde işler daha kolay olacaktır. Hemen hemen bütün günü başında geçirdiğiniz bilgisayarları en kolay şekilde temizlemenin yolları bulunmaktadır. Bilgisayarların ilk günkü gibi tertemiz olması için en kolay yöntemler şunlardır;

Ekran Temizliği

Mikrofiber bezler ekran temizliği için son derece uygun olan bezlerdir. Bu bezler iz bırakmaz ve bilgisayar ekranını çizmeyecek kadar yumuşak olmaktadırlar.

Çiziklerden Kurtulma

İstenmeyen hareketler sonucunda bilgisayarda oluşan çiziklerden kurtulmak için biraz diş macunu kullanın. Ancak jel macun olmamasına dikkat edin ve beyazlatıcı ya da çizilmeye sebep olacak içeriklere sahip olmaması gerekir. Macunu çizik üzerine mikrofiber bez ya da yumuşak bir peçete yardımı ile sürün. Kuruduktan sonra hafif nemli bir bezle silin.

Tozdan Kurtulma Yöntemi

Klavyenin içinde biriken kir ve toz fön makinesi yardımı ile çok daha kolay bir şekilde dışarı çıkarılabilir.

Ulaşılmaz Bölgelerden Kiri Çıkarma

Bilgisayarlardan kir ve tozu çıkarmak için şırınga yardımı ile zor bölgelerden kolay temizlenecek yerlere taşıyın. Elektrik süpürgeler de bilgisayar temizliği için son derece uygun olan aletlerdir. Dikkatli bir şekilde kullanıldığında klavyenizi ve kasa içini etkili bir biçimde temizlemek mümkün olacaktır.

Klavye ve Mouse Temizliği

Bilgisayarlar çok hassas ve narin cihazlar olduğundan her zaman her konuda dikkatli olunması gerekir. Özellikle temizliklerinde hem ince detaylara hem de kullanılan araç ve gereçlere özen gösterilmelidir. Bunun için klavye ve mouse temizliği için eşit miktarlarda beyaz sirke ve suyu karıştırın. Mikrofiber bezi bu karışım ile ıslatarak iyice sıkın. Elinize bıçak ya da cetvel gibi ince ve uzun bir parça alarak bezi ucuna dikkatli bir şekilde sarın. Tuşlar arasında oluşan kir ve tozu bilgisayara zarar vermeden çok daha nazik hareketler ile yavaş yavaş çıkarmaya çalışın. Bu yöntemler ile etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu