Pratik Bilgiler

Hayatınızı Daha Kolay Hale Getirecek 3 Pratik Bilgi

Hayatınızı Daha Kolay Hale Getirecek 3 Pratik Bilgi

 

İnsanlar bazı zamanlarda hayatlarını daha kolay hale getirecek pratik bilgilere ihtiyaç duyarlar. Bu bilgiler bazı zamanlar gereksiz olup işe yaramazken bazı zamanlarda da hayatı çok daha çekilir hale getirebiliyor. İnsanların hayatını daha kolay hale getirecek pratik bilgiler saymakla bitmez fakat öne çıkan 3 tanesi gerçekten işe yaramaktadır.

Çocuk, yaşlı, genç, kadın, erkek fark etmeksizin herkesin uygulayabileceği bu pratik bilgiler kişinin zor durumlarda hızlı hareket etmesine ve zamandan tasarruf kazanmasına yardımcı olur. Örneğin yumurtanın akını ayırmak, hızlı kilo vermek için çeşitli içecekler tüketmek bu bilgiler arasında yerini alır.

Nişasta Formülü

Hayatı daha kolay hale getirecek 3 pratik bilgi denildiğinde ilk sırayı çeken nişasta formülüdür. Evde toz beziyle temizlik yapmak fakat daha sonrasında tozların hale yerinde durduğunu görmek çok can sıkıcı olabilir. Nişasta formülü sayesinde hayatınızın artık toz bezi yüzünden kabusa dönmeyecektir.

Bezin suyuna veya üzerine eklenen bir miktar nişasta, sildiğiniz yüzeylerde toz veya tüy kalmamasını sağlayacak ve tamamen hijyenik olacaktır. Nişasta formülünü televizyon sehpası, çalışma masası ve daha pek çok yerde kullanmanız mümkündür. İşlemi bitirdikten sonra bezin iyice yıkanması ve kurutulması gerekir.

Yolda Araba Tutmasına Çözümler

Hayatı daha kolay hale getirecek diğer bir bilgi ise araba tutmasına karşı çikolata takviyesidir. Yola çıkmadan bir yarım saat önce az miktarda çikolata tüketmeniz yolculuk esnasında midenizin bulanmasını çok daha az hale getirebilecektir. Bunun yanı sıra limon yalayarak da yolculuk esnasında mide bulantınıza çare bulabilirsiniz. Bu yöntemler çocuklar veya ilaç kullanması sakıncalı olan insanlar tarafından rahatlıkla tercih edilebilir.

Sinek Sokmalarını Artık Dert Etmeyeceksiniz

Özellikle yaz aylarında sivrisinek kaşıntıları tam bir uyku düşmanı olabilir. Siz de bu kaşıntılardan bıktıysanız çözümü çok basit. Bir küp şekeri hafifçe ıslatarak söz konusu bölgeye bir süre bastırırsanız ağrının ve kaşıntının yok olduğunu göreceksiniz. Aynı zamanda sivrisinek ısırığına kolonya da iyi bir etki bırakır ve kaşıntıyı hafifletir. Bu sayede yaz ayları ve geceler sizin için kabus olmaktan çıkar.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu