Güzellik Sırları

Aşırı Yağlı Hassas Ciltler İçin Kullanabileceğiniz Ürünler 

Aşırı Yağlı Hassas Ciltler İçin Kullanabileceğiniz Ürünler 

Özenli ve düzenli bir rutin gerektirse de aslında cilt bakımı açısından bazı ciltlerin bakımı daha fazla hassasiyet gerektirebilir. Yağlı cilt bakımı tıpkı hassas ciltlerde olduğu gibi ekstradan özen gerektirebilir. Bunun sebebi ise normal şartlar altında gün içerisinde yağlanabilen, terleyebilen ya da devamlı ağır hissettiren bu cildi temizlemek ya da nemlendirilmesini sağlamak amacıyla Çok doğru ürün tercihi yapılmalıdır. Bu şikâyetten tamamıyla kurtulabilmek amacıyla çeşitli ürünler sunmak ya da önermek pek gerçekçi olmayabilir.

 

Muhteşem ve parlak görünüme sahip olan sağlıklı cilt açısından pek çok değişik ürün yöntemi kullanarak uzun vadede istenilen neticeyi elde etmek de mümkün olacaktır.

 

Yağlı Ciltler İçin Neler Önerilir? 

 

Bir kişinin yağlı cilt gereksinimlerine uygun bir cilt bakım rutini bir araya getirmek oldukça zordur. Yağlı cilt söz konusu iken, doğru uygulamaları takip etmek oldukça önem arz edecektir. Fakat bazı cilt bakım faaliyetlerinin aslında faydadan çok daha fazla zarar verebileceği de unutulmamalıdır.

 

Uzmanların yapmış oldukları açıklamalara göre bir kişinin yüzünü günde 2 defa yıkaması idealdir.

 

Yağlı cilt, diğer cilt tiplerine göre daha fazla yıkanmalı ve gün içerisinde tekrar tekrar temizlenmeli biçiminde yanlış bir algı vardır. Unutulmamasında fayda olacaktır ki bir kişi, yüzünü ne kadar çok fazla yıkaması durumu söz konusu ise o kadar azaltılır ki bu da cilt yağlanması problemini çözmez.

 

Cilt yağlanması hususunda aşırı derecede temizlik veya dikkat edilmeyen bazı küçük hususlar oldukça önemlidir. Özellikle de yağlı ve hassas cilde sahip olan bireylerin gün içerisinde bir aktivite gerçekleştirdikten hemen sonra yüzlerini mükemmel bir şekilde temizlemeleri ve böylelikle aktiviteye son vermesi gerekir.

Yağlı Ciltler Açısından Tonik Seçimi Ve Kullanımı 

 

Yağlı cilde sahip olan bireylerin, yüzlerini tonik ile temizledikten sonra bir tonik yardımı ile cildin yüzeyinde kalmış olan kirlerden kurtulmaları mümkündür. Bununla beraber aynı zamanda aşırı temizlik, cildin daha fazla yağ üretmesine sebep olabileceği gibi, cildin  bir tonik aracılığı ile temizlenmesi önemlidir. Kuru olmayan, nazik bir formüle sahip olan alkolsüz tunikler tercih edilebilir. Cildin temizledikten sonra sabah ve gece cilde pamuk ile uygulansa çok daha mükemmel sonuçlar ortaya çıkabilir.

 

Yağlı cilde sahip olan biri, sabahleyin uyandığında, ya da gece yatmadan ve egzersiz yaptıktan sonra yüzünü yıkanması gerekiyor. Yağlı bir cilt olduğu için cildin bundan daha da sık temizlenmesinin iyi bir fikir olduğunu düşünmek belki de mantıklı gibi gelebilir fakat durum hiç de böyle değildir.

 

Daha öncesinde de belirtildiği gibi çok daha fazla temizlik cildin daha fazla yağ üretmesine sebep olacağı için, bu sebeple günde en az 2 defa temizlemeye sadık kalınmalı ve yalnızca terledikten sonra ekstradan bir temizlik eklenebilir. Tek gereksinim olan budur aslında.

 

Gün içerisinde yüze dokunmak cazip gelse de aslında bunu yaparken, yağ ve bakterileri ellerinden yüzüne yayabilir. Temizlik uygulamaları gerçekleştirdikten sonra, ya da nemlendirirken güneş kremi uygularken ya da makyaj yapmak haricinde kişinin yüzüne dokunmayı bırakması gerekir.

 

Yapılan makyaj temizlenmeden kesinlikle fakat kesinlikle yatağa girilmemeli… Unutulmaması gereken çok önemli bir kriter vardır ki yağlı cilde sahip olan birinin, makyajını temizlemeden yatağa girmesi sonucunda gece vakti, cilt tekrar yağ üreteceği için bütün makyaj yüze akar ve cildin tahriş olması gibi bir problem dahi ortaya çıkabilir. Bu nedenle de özellikle de yağlı cilde sahip olan birinin yatağa girmeden önce muhakkak ama muhakkak cildini iyice yıkanması ve kurutması daha sonra yatağa girmesi gerekir.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu