Sağlık Haberleri

Boehringer Ingelheim Türkiye, Hayvan Sağlığı Birimi’nde Yeni Atamalar

Boehringer Ingelheim Türkiye, Hayvan Sağlığı İş Birimi’ne sektörün iki deneyimli ismini transfer etti. Boehringer Ingelheim Türkiye Hayvan Sağlığı Ruminant & At İş Birimi Müdürlüğü’ne Dr. Canberk Balaban getirilirken, Bülent Çakan Hayvan Sağlığı Kanatlı İş Birim Müdürü olarak atandı.

 

Boehringer Ingelheim, Türkiye, 2022 – İnsan, hayvan ve biyofarmasötikler olmak üzere üç iş alanında dünyanın ve Türkiye’nin lider araştırma odaklı ilaç şirketleri arasında yer alan Boehringer Ingelheim, Türkiye Hayvan Sağlığı Birimi’ne iki önemli transfer gerçekleştirdi. Hayvan sağlığında kanatlı, ruminant, at ve evcil hayvan alanlarında faaliyetlerini sürdüren şirket, sektörün deneyimli iki ismini daha bünyesine kattı. 

 

Boehringer Ingelheim Türkiye, Dr. Canberk Balaban’ın Hayvan Sağlığı Ruminant & At İş Birimi Müdürü, Bülent Çakan’ın ise Hayvan Sağlığı Kanatlı İş Birim Müdürü pozisyonlarına getirildiğini duyurdu.  

 

Dr. Canberk Balaban Kimdir? 

Dr. Canberk Balaban, İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden mezun olduktan sonra aynı üniversitede MBA ve Zootekni üzerine doktora yapmıştır. Balaban, ilaç sektöründeki kariyerine 2005 yılında Eczacıbaşı firmasında Satış ve Pazarlama Temsilcisi olarak başlamıştır. 2005-2022 yılları arasında sırasıyla Eczacıbaşı, Hill’s Pet Nutrition, Bayer Hayvan Sağlığı ve Beta Group firmalarında Hayvan Sağlığı alanında Satış ve Pazarlama Temsilcisi, Bölge Müdürü, Satış ve Pazarlama Müdürü, Hayvan Sağlığı Direktörü ve Genel Müdür Yardımcılığı rollerinde görev almıştır. 

 

Bülent Çakan Kimdir? 

Bülent Çakan, Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden mezun olmuştur. Çakan, ilaç sektöründeki kariyerine 1998 yılında Merial firmasında Kanatlı Aşıları alanında Satış Müdürü olarak başlamıştır. 1998-2022 yılları arasında sırasıyla Merial ve Ceva Animal Health firmalarında Hayvan Sağlığı alanında Satış Müdürü ve Kanatlı İş Birim Direktörü rollerinde görev almıştır. 

 

Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığı

Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığı, hayvan hastalıklarının öngörülmesi, önlenmesi ve tedavisi için çığır açıcı inovasyonlar üzerinde çalışmaktadır. Evcil hayvanlara ve çiftlik hayvanlarına sağlıklı yaşam sağlamak amacıyla; 150'den fazla ülkedeki veteriner hekimlere, hayvan sahiplerine, çiftçilere ve diğer tüm paydaşlarımıza geniş ve yenilikçi bir ürün & hizmet portföyü sunuyoruz. Aile şirketi kimliğini koruyan Boehringer Ingelheim olarak; hayvan sağlığı alanındaki faaliyetlerimizi bir dünya lideri olarak uzun vadeli bir bakış açısıyla sürdürüyoruz. Hayvanlar ile insanların yaşamları derin ve karmaşık şekillerde birbiriyle bağlantılıdır. Hayvanlar sağlıklı ise insanların da daha sağlıklı olacağını biliyoruz. Hayvan Sağlığı ve İnsan Sağlığı iş alanlarımız arasındaki sinerjiden yararlanarak ve inovasyonla değer yaratarak her ikisinin de sağlığını ve refahını iyileştiriyoruz. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Facebook Comments Box

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu