AŞK

Erkek Neden Aldatılır?

Erkek Neden Aldatılır?

Bir erkeğin aldatmasının fark edebileceğinizi düşünüyor musunuz? Belki de karşı cinsle yuva kurmadan önce onun yeterince gönül eğlendirdiğini ve arkasında bıraktığı izleri soğukkanlılıkla halleden insanlar aklınıza gelmiş olabilir. Yeni bilimsel bir araştırmaya göre aslında çok sayıda cinsel partnere sahip olan insanların daha çabuk yakalandığı gözlemleniyor. Ayrıca her ilişkinin kendine göre bir yanı olmasına rağmen bazı erkeklerin aldatmaya zaten bir dürtüyle yatkın olduğu açıklanmıştır.

Dürtüyle hareket eden erkeklerin genellikle düşünmeden, planlı olmadan tamamen durumu değerlendirmeden cinsel bir ilişkiye gitmesidir. Ayrıca belli bir yuva kurmadan önce birçok cinsel partneri olan insanların yuva kurduktan sonra eğilimi devam eder. Bundan dolayı sadakatsiz olmaya başlarlar. Çünkü bu alanda yeteneklerini çoktan geliştirmiş oluyorlar.

İlgili Makaleler

Sebepleri Nelerdir?

Herkesin de bildiği üzere ve şaşırtıcı olmayacak bir şekilde aldatmanın başlıca nedenlerinin başında partnerden kopma hissi, ondan uzaklaşma, düşük ilişki tatmini olmaktadır. Ayrıca araştırmalara göre ilişkinin uzunluk seviyesi, bağlılığın güçlü olması gibi etkenlerden söz konusudur. Bu bireyleri aldatmaya yönelten sebepler hep araştırılmıştır. Bu araştırma sonucu ortaya çıkan sonuçlar şunlardır: romantik ilişki içinde bulunan bireylerin yaşları 17 ve 25 arasında değişen 123 heteroseksüel kişiyi incelenmiştir. İlişkideki tatminsizlik ve uyumsuzluktan doğan sorunların yanı sıra araştırmalara göre erkek bireyin kadın bireylerle öpüşerek aldatma oranın eşit olduğu gözükürken erkeklerin cinsel ilişki yönünden kadınlardan daha çok aldattığını gözükmektedir.

Öte yandan şu şekilde de olaya bakabiliriz eğer aldatılıyorsanız bazen bu sizin faydanıza da olabilir. Mesela ayrılığın etkilerini ve ayrılıktan sonra ki dönemi araştıran bir araştırma sonucunda aslında bazen fayda da sağladığı gözlemlenmiştir. Aldatılan bir kadının yaşadığı aldatma sonucun da bir ders çıkardığı da gözlemlenmiştir.

Kadınların nihayetinde yaşadıkları sorun karşısında edindikleri deneyimleri sayesinde olgunlaştıklarını ve gelecekte daha iyi eşler seçmeyi öğrendiklerini gösteriyor. Ve bir sonraki yuva kurma aşamasında daha seçici ve daha kararlı hale geliyorlar. Bu durumda aldatma olayının kötü taraflarını çok olduğunun bilincindeyiz. Ama bir taraftan da bakmak gerekirse bireylerin bir şeylerin farkına varması için bazen doğru bir hal alabiliyor.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu