Güzellik Sırları

Kalıcı Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Kalıcı Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

 

Kalıcı makyaj uygulaması son dönemlerde hanımlar arasında oldukça popüler hale gelmiştir. Doğal bitkisel boyalarla elde edilen kalıcı makyaj uygulaması ile bayanlar her zaman bakımlı ve güzel görünüme sahip olabiliyor. Kalıcı makyaj için minik mikro fiber iğneler kullanılarak yapılmaktadır. Kalıcı makyaj dövme tekniği ile aynı gibidir. Fakat dövme kalıcı olarak derinin alt katmanlarına yapılırken, kalıcı makyaj uygulaması derinin en üst katmanlarına yapılmaktadır.

Daha çok kusur kapatmak için kullanılan kalıcı makyajda seyrek kaşlar daha gür ve daha düzgün bir görünüme kavuşur. Bununla beraber dudak konturu ile de dudakların kusursuz görünmesi sağlanır. Eğer siz de kalıcı makyaj uygulamalarından faydalanmak istiyorsanız o halde kalıcı makyaj nedir? Nasıl yapılır? Gibi soruların yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj yüz renk tonuna uygun doğal boyalar ile deri katmanına uygulanan bir makyaj türüdür. Pek çok avantajı da mevcuttur. Özellikle kadınlar gün boyu bakımlı gezebiliyorken, yüzde de doğal bir görünümde olduğu için abartılı bir makyaj uygulaması gibi görünmez. Kalıcı makyajın üzerine de farklı kozmetik ürünlerinden makyaj yapabilirsiniz. Bu tür makyajın ömrü 2 ila 5 yıl arasında değişebilir. Kişilerin kendi renk pigmentleri ve cilt yapıları sebebi ile kalıcı makyaj uygulaması herkeste farklı sürede çıkar.

Kalıcı Makyajın Avantajları

Özellikle çalışan bayanların sıkça tercih ettiği kalıcı makyaj uygulamasının pek çok avantajı bulunur. Bunlardan bazıları ise;

  • Gün boyu ciltte durur ve diğer makyajlar gibi sürekli yenilemeye ihtiyaç duyulmaz.
  • Yıkamakla çıkmaz, banyo ve havuzda da kalıcı makyaj asla silinmez.
  • Doğal olması nedeni ile cilde rahatsızlık vermez ve cildi yormaz.
  • Kişileri olduğundan daha genç gösterir.
  • Ciltteki kusurları kolaylıkla kapatır.

Kalıcı Makyajın Zararları

Kalıcı makyajın zararları yok denecek kadar azdır. Kalıcı makyaj uygulamasında doğal boyalar kullanıldığı için cildi tahriş etmez ve ciltte her hangi bir alerjik reaksiyona da neden olmaz. Fakat doğru merkezlerde ve uzman kişilerce yapılmadığında ciltte geri dönülmez hasarlara neden olabilir. Bu sebeple mutlaka iyi bir merkezden ve işinin uzmanı kimselerden destek alınmalıdır.

Kalıcı Makyaj Nerelere Uygulanır?

Daha genç ve daha bakımlı görünmek isteyen kimselerin ilk sorduğu sorulardan biri kalıcı makyaj nerelere uygulanır? Sorusudur. Kalıcı makyaj daha çok seyrek kaşlara uygulanır. Budara kullanılan 3d teknolojisi sayesinde kaşlar daha dolgun, kavisli ve belirgin görünüme kavuşur yine eyeliner uygulaması da en sık yaptırılan kalıcı makyaj çeşitleri arasındadır. Gözlerin daha güzel ve çekici görünmesini sağlayan eyeliner makyajı ile gün boyu hiç makyaj yapmasanız da oldukça bakımlı görünebilirsiniz. Eyelinerrın yanında dudaklar için de kalıcı makyaj yapılmaktadır. Burada dudak çevresine belli bir hat çekilir. Bu sayede istenilen renk tonu dudaklarda yakalanmış olur.

Kalıcı Makyaj Fiyatları

Kalıcı makyaj fiyatı, yapılacak olan bölgenin büyüklüğüne göre ve uzmanlara göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle iyi bir araştırma yapmanız daha avantajlı olacaktır.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu