Güzellik Sırları

Maşalı Saç Modelleri

Maşalı Saç Modelleri

Maşalı saç modelleri, görünüşünü değiştirmek isteyen kadınların favorisi. Maşalı dalgalı saç modelleri kısa, orta ve uzun saçlar için kullanılabilir. Özellikle maşa ile şekillendirmeye uygun olan saç, her ortama ve her kıyafete uygundur. Bukle maşası ile taranmış saçlarda hafif ve kullanımı kolay bir stil elde edebilirsiniz. Dalgalı ve düz saç oluşturmaya uygun bukle maşaları vardır. Bunlarla dalgalı bir saç modeli elde edebilirsiniz. Tabi ki en iyi seçenek kendinizi bir kuaförün ellerine bırakmaktır.

Hacimli Dalgalı Saç Modelleri 

Uzun saçlarınız varsa, toka ve saç spreyi yardımıyla saçınıza hacim kazandırabilirsiniz. Uzun saçlarınızı kıvırdıktan sonra alt kısımlarını krepleyerek sprey yardımı ile düzeltmeniz yeterli olacaktır.

Maşalı Abiye Saç Modelleri 

Özel günlerinizde veya yakınlarınızın düğünlerinde maşalı saç modellerini tercih edebilirsiniz. Bu tarz modellere elinizin yatkınlığı varsa kendiniz yapabilir veya kuaförünüzden isteyebilirsiniz.

Dar ve Sık Maşalı Saç Modelleri Nasıl Yapılır? 

Öncelikle tarzınız ne olursa olsun ısı koruma spreyi sıkmayı unutmayın. Saçınızı toplayın ve aşağıdan yukarıya doğru devam edin. Dar ve sıkı bukleler yapmak istiyorsanız pense ile saracağınız saçı bükün ve bu şekilde sarın.

Doğal Dalgalı Maşalı Saç Modelleri 

Dalgalarınızın büyük ve doğal görünmesini istiyorsanız kalın bukleler almalısınız ve kullandığınız bukleler çok ince olmamalıdır. İnce rulolar daha sık dalgalar oluşturacağı için dalgalarınız çok doğal görünmeyecektir.

Maşalı Düğün Saç Modelleri

Yarı hacimli saç modellerini tokalarla şekillendirdikten sonra farklı örgüler ve saç aksesuarları ile saçlarınızı renklendirebilirsiniz.

Bigudi Kullanarak Bukleli Saç Modeli Yapabilirsiniz 

Bigudi ile önerilen saç modellerini oluşturmak için saç maşası ve bukle maşası kullanmanız gerekir. Küçük rulolar kullanırsanız dalgalar daha belirgin, büyük rulolar kullanırsanız doğal efekt dalgaları daha uzun ve esnek olur.

Maşalı Sahil Dalgaları

Maşalı sahil dalgaları saç modeli genellikle yaz aylarında tercih edilir. Saçlarınız kısa bile olsa bu tasarımı saçınıza uygulayabilirsiniz. Kalın saçlarınız ve yuvarlak bir yüzünüz varsa, asimetrik bob size yakışacaktır, belki önü kısa, arkası uzun olabilir. Saçlarınız sağlıklıysa dalgalı bir plaj bob yapabilirsiniz.

Facebook Comments Box

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu