Sağlık Haberleri

Cilt Hastalıklarında Beslenmenin Önemi

Cilt Hastalıklarında Beslenmenin Önemi

 

Cilt hastalıklarına karşı dengeli beslenme, her bireyin dikkat etmesi gereken durumların başında gelir. Çükü meydana gelen cilt hastalıklarında beslenmenin önemi, hastalıkların tedavisi aşaması kadar hassas bir konudur. Sağlıksız bir şekilde kilo almak ya da metabolizmayı zorlayıcı diyetler, cilt sağlığının olumsuz bir şekilde etkilenmesine neden olur.

Cilt Hastalıklarında Tüketilmesi Gereken Besinler

Siz de sağlıklı ve aynı zamanda parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız, öncelikle dengeli beslenmeli ve tükettiğiniz gıdalara dikkat etmelisiniz. Cilt hastalıklarında beslenmenin önemi cilt sağlığının korunması kadar dikkat edilmesi gereken bir konudur. Ayrıca cilt hastalıklarında tüketmeniz gereken birtakım besinler vardır ve bu besinler belirli aralıklar ile tüketilmelidir.

Cilt hastalıklarında tüketilmesi gereken besinlerin başında balık gelmektedir. Ringa balığı, somon ve uskumru Omega 3 yağ asitleri açısından zengindir ve Omega 3 yağ asitleri cilt sağlığının korunmasında oldukça önemli bir konumda yer alır. Ayrıca bu asitler sayesinde cilt, yumuşak bir hale gelir ve bunun yanında kaybolan nemini geri kazanır.

Cilt hastalıklarında tüketilmesi gereken besinlerden bir diğeri ise avokado olarak karşımıza çıkar. Avokado, E ve C vitamini başta olmak üzere esansiyel yağlar açısından zengindir. Özellikle C vitamini cildin pürüzsüz bir yapı kazanmasında oldukça etkilidir.

Omega asitleri açısından zengin olan ceviz de yine cildin sağlıklı bir yapı kazanmasında ve cilt hastalıklarında etkili besinler arasında yer alır. Yağ asitlerinin yanı sıra E ve C vitamini içeren ceviz, cildin fonksiyonları tamamlamasında etkili olan selenyum da bulundurur.

Brokoli ise cilt sağlığı için gerekli olan vitamin ve mineralleri içerir. Cildi zararlı güneş ışınlarına karşı koruma altına alan sulforafan bileşimi bulunduran brokoli, aynı zamanda A ve C vitaminlerini de bünyesinde barındırır.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu