Güzellik Sırları

Kaş Kontürü Nedir?

Kaş Kontürü Nedir?

 

Kaşların daha gür ve daha düzgün hatlı olarak görülebilmesi için son dönemlerde birçok kişinin ilk tercihi kaş kontörü işlemidir. Peki, herkesin tercih ettiği kaş kontörü uygulaması nedir ve ne işe yarar merak ediyorsanız yazımız aracılığı ile tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Kaş Kontürü

Kaş kontörü kalıcı makyaj uygulamalarından biridir. Kalıcılığı yaklaşık olarak 2 – 3 sene arasında devam eden kaş kontör uygulamasını yaptırmadan önce iyi düşünüp karar vermek gerekir. Kaş kontör uygulaması yaptırmaya karar verdiyseniz ilk dikkat etmeniz gereken nokta nerede yaptıracağınızdır. Çünkü bu uygulama derinin altına kaş rengine uygun olacak şekilde boya enjekte edilerek yapılır.

Güvenilir bir merkez belirledikten sonra hangi boyayı kullanacakları, boyanın içeriği ve alerjen içerip içermediği gibi durumların onaylandığı laboratuar testlerini de kontrol etmek gerekir. Sonrasında kötü bir sürpriz ile karşılaşmamak adına bu detaylara ve bakanlık onaylı olup olmadığına mutlaka dikkat edilmelidir.

Kaş Kontürü Uygulama İşlemi

Kaş kontörü uygulanmadan önce uzman tarafından kaş yapınız incelenir. İlk olarak kaşınızdaki seyrekliklere yapılacak müdahaleler, kavis şekliniz ve kaş belirginleştirme işlemine yönelik bir ön çalışma yapılmaktadır. Yapılan ön çalışma geçicidir. Bu çalışmanın ardından uzmanınızın yönlendirmesi ve kendi tercihleriniz ile kaşınızın üzerinde kontör uygulaması başlar. Şayet ortaya çıkan görüntüyü beğenirseniz söz konusu işlem kalıcı makyaj olarak yapılır.

Kalıcı Makyaj ile Kaş Kontürü Uygulaması

Uygulamaya başlamadan önce söz konusu bölge uyuşturulur. Bu sayede işlem esnasında hissedilebilecek acının önüne geçilir. Uygulama süresi ise yaklaşık olarak bekleme süresi de dahil 2 – 3 saattir. Ayrıca uygulama iğne kullanılarak bir dövme işlemi gibi yapıldığı için oluşabilecek kanamalara karşı steril bir çalışma ortamında yapılması oldukça önemlidir.

Kalıcı kaş kontörü uygulaması ilk yapıldığınca renk oldukça koyudur. Bu aynı saçınıza boya işlemi yaptırdığınız ilk anlarda çok daha koyu olması gibidir. Ayrıca uygulamadan sonra kaşlara 2 gün su temas ettirilmemesi gerekir. Bu süre zarfı içerisinde vazelin ya da bepantol gibi uzmanınızın önereceği ürünleri sürmeniz gerekir.

Uygulama iki aşamalıdır. İlk uygulamadan en az 2 hafta sonra yani kaş uygulamanız tamamen oturduğunda uzmanınıza yeniden gitmeniz gerekir. Zaman içerisinde boya rengi kendi kaş renginiz ile eşitlenip oldukça doğal bir görünüm kazanır.

Kaş Kontürü Ne İşe Yaramaktadır?

Kaşlar kuşkusuz ki bir yüzün ifade vermeye yardım eden oldukça önemli parçalarıdır. Etkileyici göz makyajlarının da olmazsa olmazlarından biri, kaşların istenilen görünüme sahip olmasıdır. Genel olarak hemen her kadın kaşlarındaki eksiklik ya da seyreklikleri kaş kalemleri ya da farları ile kapatmayı tercih eder. Fakat bu uygulamalar çok da doğal görünmemektedir.

Kuşkusuz ki kaşlardaki seyrekliği gidermek adına uygulanabilecek birkaç bakım yöntemi mevcuttur. Fakat bu uygulamaların hepsi uzun vade gerektirmektedir. Kısa sürede istediği kaşlara kavuşmak isteyenler için kaş kontörü uygulaması en akılcı yoldur. Şayet belirgin olmayan, hatları bozulmuş ya da seyrek kaşlarınız varsa bu uygulama ile çok kısa sürede kaşlarınızın kusursuz görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu